Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 12:08

Dota 2 - update wprowadzi samouczek z prawdziwego zdarzenia

Valve w końcu wzięło się za konkretną pomoc dla tzw. „świeżaków” w grze Dota 2. Popularna MOBA przez lata była znana ze swojego wysokiego progu wejścia i beznadziejnego samouczka. Teraz ma się to zmienić. Aktualizacja ma ukazać się jeszcze dziś wieczorem.

W SKRÓCIE:
  • Nowy update do gry Dota 2 w końcu wprowadzi pomocny samouczek.
  • Wśród nowości można znaleźć m.in. uproszczony sklep, tryb gry dla nowicjuszy, podpowiedzi dotyczące bohaterów, a także możliwość grania z trenerem.
  • Do samouczka dodane zostaną także elementy przygotowywane przez społeczność modderską.

Można powiedzieć, że społeczność Doty 2 czekała, czekała i się doczekała. Najnowsza aktualizacja pomoże nowo przybyłym graczom zaznajomić się z podstawami w prosty i przystępny sposób – tak przynajmniej zapewniają deweloperzy. Innymi słowy – Dota 2 w końcu otrzyma samouczek z prawdziwego zdarzenia, który zastąpi poprzedni, będący obiektem krytyki.

Data wprowadzenia zmian nie jest przypadkowa. Dziś na Netfliksie premierę ma animowany serial DOTA: Dragon’s Blood, który prawdopodobnie przyciągnie sporo niedzielnych graczy do MOBY ze stajni Gabe’a Newella.

Jakie ułatwienia czekają na nowych graczy? Przede wszystkim od teraz osoby zaczynające przygodę z Dotą 2 mają przestać być bombardowani ogromem złożonych informacji, np. w sklepie z przedmiotami, który dostanie teraz uproszczoną wersję, bardziej przejrzystą dla nowicjuszy.

Dota 2 - update wprowadzi samouczek z prawdziwego zdarzenia - ilustracja #1
Wśród nowości dla nowych graczy pojawią nowe cele i nagrody za ich wykonanie; źródło: dota2.com

Dodatkową zachętą dla nowych osób będą misje do wykonania oraz przyznawane nagrody za wypełnienie celów. Zadania będą się skupiać na poznawaniu mechanik gry, takich jak kontrola wizji na mapie czy teamfighty. Nagrody za wykonane questy podzielone zostały na 4 tiery.

Do uczenia się podstaw będzie służył również nowy tryb – New Player Mode:

Pomocne jest ograniczenie ilości informacji, które gracz musi przyswoić podczas pierwszej nauki gry. W normalnej grze w Dotę jest to trudne zadanie. Stworzyliśmy więc tryb dla nowych graczy oparty na koncepcji naszego starego trybu Limitowanego, z małą i stabilną pulą bohaterów, która pozwoli graczom nauczyć się podstaw bez konieczności poznawania nowych bohaterów i umiejętności w każdej grze.

Valve chce także wyrównania szans poprzez zestawianie ze sobą graczy o równym poziomie umiejętności.

Aby zachować równe szanse, nowi gracze dołączający do meczu solo, zawsze będą grać z innymi nowymi graczami solo i przeciwko nim. Nie trafią na drużyny graczy.

Jeśli już mowa o postaciach i umiejętnościach, to od teraz nowi gracze będą mieli dostęp do podpowiedzi ich dotyczących, zarówno w menu, jak i w trakcie rozgrywki.

Na wzmiankę zasługuje także możliwość pomocy trenerskiej ze strony doświadczonych graczy. Nowicjusze będą mogli poprosić o pomoc weteranów Dota 2. Ci udzielą im wskazówek na czacie tekstowym, głosowym, a także poprzez system pingów na mapie.

Warto zaznaczyć, że Valve doceniło wysiłki swojej społeczności moderskiej, która sama rozpoczęła pracę nad usprawnieniami dla żółtodziobów Dota 2. Samouczek autorstwa grupy pod przewodnictwem streamera SirActionSlacks zostanie włączony do tego valve’owskiego.

Nowej aktualizacji można oczekiwać jeszcze dziś wieczorem. Jeżeli interesuje Was, co jeszcze mogą dla siebie znaleźć nowi gracze Dota 2, pełną listę usprawnień znajdziecie pod tym linkiem.