Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 11:51

Moderzy robią tutorial dla nowych graczy Dota 2

Fani Dota 2 postanowili opracować nowy tutorial do tej gry, który zastąpi bezwartościowy obecnie oficjalny samouczek. Na ten cel zebrali już ponad 26 tys. dolarów, aby opłacić moderów.

W SKRÓCIE:
  • tutorial w Dota 2 jest do bani,
  • fani spodziewają się dużego napływu nowych graczy po premierze serialu animowanego na Netfliksie,
  • z myślą o żółtodziobach chcą opracować modyfikację pełniącą rolę nowego samouczka,
  • czasu na stworzenie moda jest niewiele, więc organizatorzy płacą za pracę moderom,
  • na ten cel zebrano już ponad 26 tys. dolarów,
  • nowy tutorial nie będzie w przyszłości aktualizowany. Powstaje wyłącznie po to, aby społeczności łatwiej było poradzić sobie z napływem nowych graczy, jaki wywoła kreskówka.

Dota 2 to jedna z najpopularniejszych gier pecetowych, ale nie jest to produkcja przystępna dla nowicjuszy. Dostępny w tym MOBA tutorial jest niemalże bezużyteczny, więc grupa fanów postanowiła opracować własny samouczek w postaci moda. Projekt będzie wymagał dużo pracy i musi być wykonany błyskawicznie, dlatego organizatorzy zebrali już ponad 26 tysięcy dolarów na zapłacenie moderom.

Bezużyteczność obecnego tutoriala gry najlepiej oddaje fakt, że jego najnowsza wersja zaczyna się od nabycia przedmiotu Stout Shield, który został usunięty z Dota 2 raptem trzy tygodnie po premierze samouczka. Ta MOBA cały czas się zmienia i dostępne w produkcji wprowadzenie do rozgrywki od dawna już za tym nie nadąża. Nowicjusze radzą sobie oglądając filmiki popularnych graczy i czytając poradniki, ale organizatorzy zbiórki na modyfikację uważają, że teraz potrzebne jest coś więcej. Wszystko z powodu nadchodzącej animowanej adaptacji Netflixa.

Premiera serialu Wiedźmin w tym serwisie streamingowym spowodowała ponad dwukrotny wzrost wyników aktywności gry The Witcher 3: Wild Hunt na Steamie. DOTA: Dragon's Blood to kreskówka, więc pewnie efekt nie będzie aż tak duży, ale i tak po tym, jak produkcja zadebiutuje w Netfliksie 25 marca tego roku, można spodziewać się dużego napływu nowych graczy do Dota 2. Dla całej społeczności tej MOBA lepiej byłoby, aby przywitał ich aktualny tutorial.

Co ciekawe, organizatorzy nie planują stale aktualizować tego projektu. Przyznają, że gra zmienia się tak często, że kosztowałoby to zbyt dużo i akcja crowdfundingowa raczej nie ma szans na zgromadzenie takich środków. Chcą jedynie opracować samouczek wprowadzający do Dota 2 w jej obecnej wersji, taka by napływ żółtodziobów zachęconych animowanym serialem Netfliksa przebiegł w spokojny i płynny sposób.

Do premiery kreskówki zostało trochę ponad dwa tygodnie. Dlatego, aby zdążyć na czas, moderzy muszą mocno crunchować. Trudno oczekiwać od nich takiego poświęcenia za darmo, dlatego stojący na czele tego projektu popularny streamer SirActionSlacks chce im zapłacić za ten wysiłek. Zbiórka zorganizowana została w serwisie Indiegogo. Obecnie licznik na stronie pokazuje kwotę ponad 26 tysięcy dolarów, podczas gdy cel minimalny ustalono na poziomie 10 tys.

Prace nad modem już trwają. Demo pierwszych dwóch rozdziałów powinno się ukazać w ciągu następnych dwóch tygodni. Aby projekt miał szansę na sukces, twórcy potrzebują jednak pomocy studia Valve. Modyfikacja dostępna będzie w ramach opcji Custom Game w Dota 2, ale ta odblokowywana jest dopiero po tym, jak użytkownik rozegra określoną liczbę potyczek. Organizatorzy mają więc nadzieję, że twórcy gry zrobią wyjątek dla ich tutoriala i skontaktowali się z nimi w tej sprawie.

  1. Community Made Dota 2 Tutorial - strona zbiórki w serwisie Indiegogo
  2. DOTA: Dragon's Blood - strona oficjalna
  3. Recenzja gry Dota 2 - MOBA dla wymagających
  4. Dota 2 – strona oficjalna