Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2021, 09:46

Władimir Putin gratuluje rosyjskim e-sportowcom, którzy wygrali The International 2021

W ubiegły weekend rosyjska drużyna e-sportowa zwyciężyła w turnieju The International 2021. Gracze otrzymali po tym wyczynie gratulacje od samego Władimira Putina.

W SKRÓCIE:
  • Rosyjski zespół Team Spirit wygrał turniej The International 2021.
  • Drużyna wygrała ponad 18 milionów dolarów.
  • Osiągnięcia pogratulował jej sam Władimir Putin.

W ubiegły weekend rozegrano finał turnieju The International 2021. Wiele drużyn z całego świata rywalizowało o tytuł mistrzów Doty 2. Ostatecznie ze starcia chińskiej drużyny PSG.LGD i rosyjskiego Team Spirit zwycięsko wyszedł drugi zespół. Wygrana przyniosła im ponad 18 milionów dolarów nagrody.

Oprócz tego gracze otrzymali pochwałę płynącą od samego przywódcy Federacji Rosyjskiej. Władimir Putin pogratulował e-sportowcom za pośrednictwem portalu Kremlin.ru (via PC Gamer).

Gratuluję wam zasłużonego zwycięstwa na The International 2021 – The Dota 2 World Championship. Rosyjski zespół Team Spirit po raz pierwszy w historii zwyciężył w tych prestiżowych zawodach. Dobra robota!

W drodze do finału zaprezentowaliście wyjątkowe zdolności przywódcze oraz solidarność, a w decydującym pojedynku, który okazał się prawdziwym testem umiejętności oraz charakteru, zachowaliście koncentrację i w kluczowym momencie odebraliście inicjatywę z rąk swoich przeciwników. Udowodniliście, że nasi e-sportowcy są zawsze skupieni na swoich celach i potrafią zdobyć każdy szczyt.

Oczywiście nie wiadomo, jak odebrali to członkowie Team Spirit. Fakt, że na temat zwycięstwa w The International 2021 wypowiedział się sam przywódca Federacji Rosyjskiej może jednak oznaczać, że e-sport staje się coraz istotniejszym zjawiskiem. Jak widać, także w kontekście narodowej dumy.

Trzeba jednak przyznać, że pod pewnym względem osiągnięcie Team Spirit jest rzeczywiście wyjątkowe. To pierwszy zespół z Europy Wschodniej, który wygrał turniej The International od czasu zwycięskiego pochodu ukraińskiego Natus Vincere w 2011 roku. Rosyjska drużyna może więc skupić się na zasłużonym świętowaniu.