Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 10:41

Koniec z obrażaniem matek przeciwnej drużyny w LoL-u. Przynajmniej na czacie

Riot Games walczy z toksycznym zachowaniem graczy League of Legends. Jednym z przejawów walki będzie usunięcie z gry czatu ogólnego.

W SKRÓCIE:
  • Riot Games walczy z toksycznymi zachowaniami graczy League of Legends.
  • Z tytułu usunięty zostanie czat ogólny.
  • Zmiana wejdzie w życie przy okazji premiery aktualizacji 11.21.

Prawdopodobnie każdy gracz League of Legends miał kiedyś styczność z toksycznym zachowaniem innych użytkowników. Wyzwiska na czacie nie są bowiem niczym nowym w grze Riot Games. Problem zauważyło także studio odpowiedzialne za rozwój tytułu. Niestety trudno jest rozwiązać go w prosty sposób. W związku z tym deweloperzy posunęli się do radykalnego kroku.

Przy okazji aktualizacji 11.21 całkowicie wyłączony zostanie czat ogólny, który dostępny był w grze. Twórcy przyznają, że pozwalał on również na prowadzenie wielu pozytywnych interakcji z rywalami. Niestety w ogólnym rozrachunku znacznie powszechniejszym zastosowaniem czatu ogólnego były toksyczne zachowania, takie jak wyzywanie przeciwników. Na decyzję deweloperów miały wpłynąć także ankiety wypełniane przez samych graczy.

To jedyna opcja interakcji, jaką postanowiono dezaktywować. Przeciwnicy nadal będą mogli zobaczyć używane przez graczy emotki. W grze aktywny pozostanie również czat drużynowy. Twórcy nie zdecydowali się na jego wyłączenie, ponieważ jest on istotnym czynnikiem wpływającym na koordynację działań zespołu. Niestety oznacza to, że sfera ta pozostanie narażona na aktywność toksycznych członków społeczności.

Aktualizacja 11.21 zadebiutuje 20 października bieżącego roku.