Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 10:25

Avowed - nowe informacje o RPG-u studia Obsidian

W sieci pojawiły się wiarygodne przecieki odnośnie Avowed, czyli gry studia Obsidian Entertainment. Dowiedzieliśmy się trochę nowego o rozgrywce, stylu wizualnym oraz tempie prac nad projektem.

W SKRÓCIE:
  1. Avowed zaoferuje wiele klas postaci z różnymi stylami rozgrywki, które będziemy mogli łączyć, tworząc unikalnego bohatera,
  2. w grze znajdą się bronie jedno- i dwuręczne; również zaklęcia zostaną podzielone na te wymagające jednej lub dwóch rąk,
  3. wojownicy skorzystają z kopniaków i ciosów tarczą, podczas gdy magowie przypiszą zaklęcia do klawiszy klawiatury/przycisków na padzie,
  4. wbrew temu, co sugerował zwiastun, gra ma być bardzo kolorowa, przypominając The Outer Worlds w wersji fantasy,
  5. otoczenie będziemy mogli do pewnego stopnia niszczyć,
  6. są spore szanse, że grywalna wersja Avowed zostanie pokazana na E3 2022, a na tegorocznym wydarzeniu The Game Awards może pojawić się nowy zwiastun.

Avowed zapowiedziano w zeszłym roku, ale do tej pory na temat następnego wielkiego RPG-a studia Obsidian Entertainment było wiadomo bardzo niewiele. Teraz, dzięki artykułowi opublikowanemu przez serwis Windows Central, wreszcie uległo to zmianie. Autor tekstu uzyskał ujęte w nim informacje od źródła związanego blisko z deweloperem. Raczej nie ma powodów, aby w nie wątpić, gdyż przekazano mu także materiały wideo z projektu.

Gra ma być na wczesnym etapie produkcji, ale autorzy zbliżają się do fazy, w której produkcja będzie grywalna, z zaimplementowanymi wszystkimi mechanizmami zabawy. Avowed ma zaoferować wiele klas postaci, różniących się stylem rozgrywki. Przykładowo wojownicy postawią na ataki fizyczne i poza ciosami bronią będą mogli kopać wrogów oraz wyprowadzać uderzenia tarczą. Natomiast czarodzieje otrzymają opcję przypisywania konkretnych zaklęć do wskazanych klawiszy lub przycisków na padzie. Możliwe będzie również bardziej skradankowe podejście i wcielenie się w łucznika. Wszystko wskazuje również na to, że nie zostaniemy ograniczeni do jednej klasy i pojawi się opcja łączenia cech poszczególnych profesji w celu wykreowania unikalnego bohatera.

Gracze będą korzystać m.in. z broni dwuręcznych, dzierżyć dwa oręże naraz oraz robić użytek z wielu różnych zaklęć. Nic nie stanie także na przeszkodzie, aby w ramach naszych taktyk łączyć ataki fizyczne z magicznymi. Niektóre czary rzucane będą jedną ręką, podczas gdy inne (np. kule ognia) wymagać mają obu, wymuszając odłożenie broni. Gracz otrzyma także możliwość magicznego wzmacniania uzbrojenia. W grze może pojawić się także broń palna, taka jak ta, którą widzieliśmy w Pillars of Eternity (Avowed osadzone jest w tym samym świecie).

Podczas rozgrywki zniszczymy niektóre elementy otoczenia, np. podpalając drewnianą barykadę. Sam ogień ma zachowywać się w sposób częściowo dynamiczny, rozprzestrzeniając się po podłogach lub ścianach.

Avowed - nowe informacje o RPG-u studia Obsidian - ilustracja #1

Gra częściowo inspirowana jest serią The Elder Scrolls, ale będzie znacznie bardziej kolorowa niż Skyrim, pomimo tego, że wypuszczone do tej pory krótkie materiały wideo z Avowed sugerują coś innego. Styl wizualny gry opisywany jest jako przypominający ten z The Outer Worlds. Redaktor Windows Central podkreśla, że wszystkie te konkrety dotyczą wczesnej wersji projektu. Do premiery pełnej wersji zostało jeszcze tak dużo czasu, że wiele rzeczy może ulec zmianie.

Uzyskane przez autora informacje doprowadziły go jednak do wniosku, że są spore szanse na pokaz grywalnej wersji Avowed na targach E3 2022. Możliwe też, że nowe materiały zobaczymy podczas tegorocznej gali The Game Awards.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza na PC i Xboksa Series X/S. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale niedawne przecieki sugerowały, że odbędzie się ona nie wcześniej niż na przełomie 2022 i 2023 roku. Nowe informacje udostępnione przez Windows Central wydają się to potwierdzać.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Avowed – nowe szczegóły o RPG Obsidianu