Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 12:46

autor: Qskan

LoL - Jankos zostaje w G2, a drużynę czeka rewolucja

Roszady na proscenie League of Legends. Drużyna G2 Esports, która jeszcze niedawno dzieliła i rządziła w rozgrywkach LoL-a, po słabym sezonie wymieniła aż trzech graczy. W zespole pozostaje jednak Polak – Marcin „Jankos” Jankowski.

W SKRÓCIE:
  1. Utytułowana drużyna LoL-a G2 Esports – ogłosiła zmiany w składzie; pokład opuści trzech zawodników oraz sztab trenerski.
  2. Swoją pozycję zachowuje Polak – Marcin „Jankos” Jankowski.
  3. Roszady w składzie spowodowane są m.in. brakiem kwalifikacji G2 na tegoroczne Mistrzostwa Świata League of Legends – Worlds 2021.

Pomimo tego, że trwają Mistrzostwa Świata League of Legends – Worlds 2021, najbardziej prestiżowe rozgrywki LoL-a, to nie jest to jedyna rzecz, która przyciąga uwagę fanów MOBY od Riot Games. Profesjonalna scena gry od wczoraj żyje rewolucją, która dotknęła skład drużyny G2 Esports, do niedawna uważanej za hegemona światowych rozgrywek. CEO organizacji Carlos „ocelote” Rodriguez ogłosił wczoraj, że skład zespołu opuści trzech graczy oraz sztab trenerski. Na szczęście dla polskich fanów, zmiany nie dotyczą naszego rodaka – Marcina „Jankosa” Jankowskiego, który dalej będzie częścią G2.

Roszada jest efektem kiepskiego sezonu 2021, w którym G2 nie udało się zakwalifikować na wcześniej wspomniane „Worldsy”. Na „ławę” przeniesieni zostali utytułowani zawodnicy (Wunder, Mikyx i Rekkles), a także trenerzy (Grabbz oraz Nelson).

Poniżej możecie zobaczyć nagranie szefa G2, w którym mówi o nadchodzących zmianach:

Jak już wiecie, dla składu League of Legends G2 rok 2021 nie był dobry. Naszym celem jest wygranie „Worldsów” – wszystko co robimy od początku G2 po dziś dzień, koncentruje się wokół tego celu. Zmiany, których zdecydowaliśmy się dokonać, były bardzo trudne i wierzcie mi na słowo, że spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z graczami i osobami z organizacji [...].

W wyniku tych dyskusji postanowiliśmy przenieść na ławkę rezerwowych Wundera, Mikyxa, Rekklesa, Grabbza i Nelsona oraz umożliwić im negocjacje z innymi drużynami, a także wymienić resztę naszego sztabu trenerskiego. Bardzo ciężko przyszło nam dojść do takich konkluzji; kochamy każdą z osób, która była częścią G2. Nie tylko graczy, ale również osoby, które z nami współpracowały, naszych partnerów. Byliśmy dumni, mogąc z nimi współpracować przez te wszystkie lata [...].

Carlos „ocelote” Rodriguez – CEO G2 Esports

Rodriguez zapowiedział również, że każda z odchodzących osób zostanie pożegnana w należyty sposób, z odpowiednimi honorami.

LoL - Jankos zostaje w G2, a drużynę czeka rewolucja - ilustracja #1
źródło: https://twitter.com/CarlosR/status/1447627113679446017

Oprócz Jankosa w barwach G2 pozostał jeszcze Rasmus „Caps” Borregaard. Zapewne wokół tego duetu będzie budowany nowy skład. Cel organizacji pozostaje niezmienny – wygrać przyszłoroczny turniej Worlds.