Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2008, 11:03

autor: Elrond

Dodatkowa zawartość do Far Cry 2 jeszcze przed końcem miesiąca

Gdy w zeszłym roku Ubisoft anonsował stworzenie kontynuacji znakomicie przyjętej przez graczy pierwszoosobowej strzelanki, Far Cry, znalazło się wielu malkontentów. Druga część gry tworzona była bowiem przez wewnętrzne studio Ubisoftu z siedzibą w Montrealu, a nie ojców pierwowzoru – Crytek.

Gdy w zeszłym roku Ubisoft anonsował stworzenie kontynuacji znakomicie przyjętej przez graczy pierwszoosobowej strzelanki, Far Cry, znalazło się wielu malkontentów. Druga część gry tworzona była bowiem przez wewnętrzne studio Ubisoftu z siedzibą w Montrealu, a nie ojców pierwowzoru – Crytek. Jednak z chwilą wydania Far Cry 2 krytyczne głosy umilkły, a gra po trzech tygodniach pobytu na rynku znalazła ponad milion nabywców.

Co prawda grze daleko jest do ideału, gracze narzekają na pojawiające się problemy, w tym kulejący nieco tryb multiplayer, jednak Ubisoft wydaje się pokładać w swoim tworze duże nadzieje i jeszcze w tym miesiącu zaproponuje graczom dodatkową zawartość do pobrania. Niestety, dotyczy to wyłącznie (jak na razie) wersji Far Cry 2 przeznaczonych na platformy Xbox 360 oraz PS3, i niestety, nie będzie ona darmowa.

Zobaczmy więc co czeka graczy po wydaniu 9,99 USD (ok. 30 zł) i pobraniu dodatku zatytułowanego The Fortune's Pack. Po pierwsze, w rozgrywce zagoszczą 3 nowe rodzaje broni – shotgun z tłumikiem, sawed-off shotgun czyli popularny obrzyn oraz marzenie każdego cichociemnego - kusza. Po drugie gracze otrzymają do dyspozycji dwa nowe pojazdy – ciężarówkę Unimog oraz Quada. Po trzecie powyższe nowości można będzie wykorzystać nie tylko w trybie dla jednego gracza, ale także w rozgrywkach wieloosobowych, które poszerzone zostaną o 4 mapy: Cheap Labor, Last Resort, Lake Smar i Fort Fury.

Dodatkowa zawartość do Far Cry 2 jeszcze przed końcem miesiąca - ilustracja #1
Dodatkowa zawartość do Far Cry 2 jeszcze przed końcem miesiąca - ilustracja #2

Niestety, tak jak już wspomniałem, przedstawiciele Ubisoftu ani słowem nie wspomnieli o The Fortune's Pack przeznaczonym na popularne blaszaki. Wydaje się dziwne o tyle, że seria Far Cry ma swoje korzenie właśnie w komputerach osobistych i zapewne znalazłoby się wielu chętnych gotowych wysupłać swoje kieszonkowe na dodatkowe rzeczy umilające rozgrywkę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 2

Far Cry 2