Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2008, 13:35

autor: vampire

Dodatki do Fallouta 3 także dla Polaków. Narzędzia dla moderów dostępne do pobrania

Mamy dziś dobre wieści dla wszystkich osób, którym przypadła do gustu najnowsza odsłona Fallouta. Już jakiś czas temu podaliśmy nieco danych na temat trzech zapowiadanych przez ekipę Bethesda Softworks dodatków do gry - mającego ukazać się w styczniu Operation: Anchorage, datowanego na luty The Pitt, oraz planowanego na późniejszy termin Broken Steel.

Mamy dziś dobre wieści dla wszystkich osób, którym przypadła do gustu najnowsza odsłona Fallouta. Już jakiś czas temu podaliśmy nieco danych na temat trzech zapowiadanych przez ekipę Bethesda Softworks dodatków do gry - mającego ukazać się w styczniu Operation: Anchorage, datowanego na luty The Pitt, oraz planowanego na późniejszy termin Broken Steel. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od Konrada Rawińskiego, przedstawiciela firmy Cenega Poland, rozszerzenia te zostaną wydane również w naszym kraju, choć nie wiadomo jeszcze w jakiej dokładnie formie je otrzymamy.

Więcej szczegółów na temat Operation: Anchorage możecie znaleźć w naszej wczorajszej wiadomości, o kolejnych dwóch dodatkach póki co niewiele wiadomo. W tym momencie musimy również przypomnieć, że niestety (przynajmniej na razie) Bethesda nie przewiduje wypuszczenia rozszerzeń na platformę Sony.

Dodatki do Fallouta 3 także dla Polaków. Narzędzia dla moderów dostępne do pobrania - ilustracja #1

Posiadacze konsol Xbox 360 i PS3 nieznający zbyt dobrze języka angielskiego już niedługo nie będą już musieli obawiać się niezrozumienia fabuły gry – w styczniu do sklepów trafi w pełni zlokalizowana (zarówno napisy jak i dialogi) wersja produkcji. Warto wspomnieć przy tym, że przygotowaniu polonizacji wzięli zresztą udział znani aktorzy - miedzy innymi usłyszymy głos Tamary Arciuch, Matyldy Damięckiej, Krzysztofa Kolbergera i Grzegorza Wonsa. Edycja na PS3 kosztować ma 239,90 PLN, natomiast na Xboxa 360 229,90 PLN.

Jak wiemy dzieła Bethesdy zawszecieszyły się sporym zainteresowaniem wśród moderów, o czym chyba najlepiej mogliśmy przekonać się na przykładzie Morrowinda. Teraz również miłośnicy postnuklearnego świata mogą zająć się opracowywaniem własnych historii - do sieci trafił przeznaczony dla nich pakiet narzędzi edycyjnych G.E.C.K. (Garden of Eden Creation Kit), który dostępny jest do pobrania z oficjalnej strony Fallouta 3. Wiele przydatnych wskazówek na temat wykorzystania narzędzi można znaleźć pod tym adresem, z kolei na blogu Bethesdy pojawiły się również filmowe tutoriale.