Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2016, 18:30

autor: "Vergil"

Dodatki do Battlefield 4 udostępnione za darmo na konsolach [AKTUALIZACJA: również na PC]

Premiera Battlefield 1 zbliża się wielkimi krokami, zatem nikogo nie powinno dziwić, że Electronic Arts dwoi się i troi, by oczy graczy ponownie skierowały się w stronę serii. Tym razem udostępniono za darmo pięć najważniejszych dodatków do Battlefield 4 w wersji na konsole obecnej i poprzedniej generacji oraz na pecety.

[AKTUALIZACJA #2] Dodatki są już dostępne za darmo na wszystkich platformach, w tym na PC.

[AKTUALIZACJA #1] Twórcy oficjalnie poinformowali, że dodatki jeszcze dzisiaj staną się darmowe również na komputerach osobistych. Zainteresowani gracze będą mogli skorzystać z promocji za pośrednictwem platformy Origin.

Dodatki do Battlefield 4 udostępnione za darmo na konsolach [AKTUALIZACJA: również na PC] - ilustracja #1

Już za nieco ponad miesiąc na sklepowe półki trafi Battlefield 1. Zarówno deweloperzy ze studia DICE, jak i wydawca — firma Electronic Arts — dwoją się i troją, by ponownie zwrócić uwagę graczy na ich flagową serię. Tym razem postanowili zrobić nam miły prezent i udostępnić za darmo pięć najważniejszych dodatków do Battlefield 4 na konsolach obecnej i poprzedniej generacji.

Gracze mają okazję sprawdzić w akcji dodatki do Battlefield 4, przygotowane przez DICE. - Dodatki do Battlefield 4 udostępnione za darmo na konsolach [AKTUALIZACJA: również na PC] - wiadomość - 2016-09-14
Gracze mają okazję sprawdzić w akcji dodatki do Battlefield 4, przygotowane przez DICE.

Mowa o następujących rozszerzeniach: Chińska nawałnica, Drugie uderzenie, Wojna na morzu, Zęby smoka, a także Ostateczna rozgrywka. DLC mogą pobrać zarówno posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 3, jak i Xboksa One oraz Xboksa 360. Warto jednak się pospieszyć, gdyż ta efektowna promocja potrwa zaledwie przez tydzień — 20 września sytuacja wróci do normy, a spóźnialskim nie pozostanie nic innego, jak liczyć na ewentualne przeceny w późniejszym terminie. A co z posiadaczami wersji na komputery osobiste? Na dobrą sprawę, w tej chwili nie wiadomo. Co prawda wydawca nabrał wody w usta, jednak tytuł doczekał się rzeszy fanów wśród komputerowych graczy — rozszerzenie tej akcji również na PC wydaje się być naturalnym ruchem.

Czy jest się czym ekscytować?

To nie pierwszy raz, kiedy wydawca zdecydował się na taki manewr. Na przestrzeni ostatnich tygodni mieliśmy bowiem do czynienia z podobnymi okazjami. W ramach tak zwanej "Drogi do Battlefield 1" Electronic Arts cyklicznie udostępniało całkowicie za darmo konkretne dodatki. Już wcześniej przeceniona została Chińska nawałnica, a także Wojna na Morzu. Czy zatem firma pójdzie za ciosem i zdecyduje się oddać w ręce graczy bez żadnych opłat również pełną wersję gry? Cóż, na ten moment nie jest to nic innego, jak marzenie ściętej głowy, jednak nie zapominajmy, że podobny los spotkał swego czasu trzecią odsłonę cyklu.

A co z tym Battlefield 1?

Już niebawem na własnej skórze poczujemy trudy wojny pozycyjnej... - Dodatki do Battlefield 4 udostępnione za darmo na konsolach [AKTUALIZACJA: również na PC] - wiadomość - 2016-09-14
Już niebawem na własnej skórze poczujemy trudy wojny pozycyjnej...

Battlefield 1 doczekał się testów wersji beta, które jednoznacznie zdają się wskazywać, że zespół DICE podąża właściwą ścieżką. Poczynione przez twórców zmiany wprowadzają do serii powiew świeżości — miejmy jednak nadzieję, że gra ustrzeże się problemów, z jakimi długo po premierze borykała się jej poprzedniczka.

"Droga do Battlefield 1" zakończy się już 21 października, kiedy to produkcja trafi na sklepowe półki. Wtedy też ostatecznie przekonamy się, czy I wojna światowa to naprawdę wdzięczny temat nowoczesnych, pierwszoosobowych strzelanin.