Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2014, 11:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Divinity: Grzech Pierworodny wreszcie po polsku

Ukazała się wreszcie wyczekiwana polonizacja jednej z najlepszych gier cRPG ostatnich lat Divinity: Grzech Pierworodny. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w polskiej wersji 18 lipca, jednak tak się nie stało i patch polonizujący ujrzał światło dzienne dopiero kilka dni temu.

Divinity: Grzech Pierworodny wreszcie po polsku - ilustracja #1
Divinity: Grzech Pierworodny w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Larian Studios
  • Polski dystrybutor: CDP.pl
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 30 czerwca (świat), 18 lipca 2014 roku (Polska)

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, firma CDP.pl udostępniła spolszczenie gry cRPG Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin). Stosowna aktualizacja steamowej wersji produkcji studia Larian pojawia się automatycznie, jeżeli we właściwościach tytułu (klikacie prawym przyciskiem myszy na grze w bibliotece) wybrany jest rodzimy język. Można więc powiedzieć, że w końcu doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia tej niefortunnej sytuacji. Przypominam, że pierwotnie projekt miał zadebiutować w naszym kraju w polskiej wersji 18 lipca. Na kilka dni przed premierą firma CDP.pl poinformowała jednak, że tak się nie stanie i lokalizacja ukaże się na przełomie sierpnia i września. Tego terminu również nie udało się dotrzymać i pod koniec zeszłego miesiąca polonizacja była ukończona dopiero w 60%. Na szczęście to wszystko już za nami i od piątku osoby ze słabszą znajomością języka angielskiego mogą delektować się polską wersją gry Divinity: Grzech Pierworodny.

Divinity: Grzech Pierworodny to gra cRPG od studia Larian, którą częściowo sfinansowano w ramach zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Produkcja ukazała się 30 czerwca bieżącego roku (w Polsce 18 lipca) i w ciągu kilku dni twórcom udało się sprzedać 160 tys. egzemplarzy. Od tamtej pory wynik ten znacznie poprawiono i w połowie bieżącego miesiąca poinformowano o przekroczeniu progu 500 tys. egzemplarzy.