Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2014, 11:26

autor: Draug

X Rebirth – patch 2.50 i DLC The Teladi Outpost

Studio Egosoft zapowiedziało, że gra X Rebirth wkrótce zostanie zaktualizowana do wersji 2.50 i doczeka się tym samym kolejnych sporych zmian. Oprócz tego deweloper zdradził swoje plany na grudzień 2014 roku – wyjdzie wtedy patch 3.0, a także dość duże DLC o tytule The Teladi Outpost, które do 1 listopada można zamawiać za darmo.

X Rebirth ma już prawie rok na karku, ale twórcy nie przestają łatać gry, próbując zatrzeć wywołane przez nią złe pierwsze wrażenie. - X Rebirth – patch 2.50 i DLC The Teladi Outpost - wiadomość - 2014-09-29
X Rebirth ma już prawie rok na karku, ale twórcy nie przestają łatać gry, próbując zatrzeć wywołane przez nią złe pierwsze wrażenie.
X Rebirth w skrócie:
  • Producent: Egosoft
  • Wydawca: Tri Synergy
  • Gatunek: symulator kosmiczny
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 15 listopada 2013
  • Nasza ocena: 4 / 10 (Hed)

Wydana pod koniec ubiegłego roku gra X Rebirth zawiodła oczekiwania fanów kosmicznych symulatorów i serii X, jednak jej twórcy, studio Egosoft, nie ustają w wysiłkach, by naprawić swoje potknięcia i dopieścić wydaną przez siebie produkcję. Deweloper obwieścił właśnie, że już niebawem jego dzieło doczeka się aktualizacji do wersji 2.50. Przede wszystkim wprowadzi ona nowe ekrany menu (boczne paski), dodatkową kamerę, pozwalającą oglądać statek z zewnątrz (do tej pory dostępny był tylko widok FPP), możliwość swobodnego rozglądania się po kokpitach oraz nowe stocznie dla jednostek małej i średniej wielkości. Ponadto dodana zostanie garść niedostępnych wcześniej misji i świeżych funkcji (jak chociażby sprzedawcy małych statków). Rzecz jasna, nie zabraknie także szeregu mniejszych lub większych poprawek. Z pełną listą zmian oferowanych przez patch 2.50 możecie zapoznać się w tym miejscu.

W grudniu X Rebirth doczeka się pierwszego dużego dodatku DLC, zatytułowanego The Teladi Outpost. - X Rebirth – patch 2.50 i DLC The Teladi Outpost - wiadomość - 2014-09-29
W grudniu X Rebirth doczeka się pierwszego dużego dodatku DLC, zatytułowanego The Teladi Outpost.

Oprócz tego ekipa z Egosoft podzieliła się swoimi planami na końcówkę bieżącego roku. W grudniu X Rebirth doczeka się sporego dodatku DLC zatytułowanego The Teladi Outpost i, jednocześnie z jego premierą, wersji 3.0. Niestety, na ujawnienie poprawek i zmian wprowadzonych przez kolejną aktualizację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Co istotne, do 1 listopada posiadacze omawianej gry mogą zamówić wspomniane rozszerzenie bezpłatnie – potem trzeba będzie za nie zapłacić (nie podano ile).

The Teladi Outpost zaoferuje między innymi nowe statki rasy Teladi. - X Rebirth – patch 2.50 i DLC The Teladi Outpost - wiadomość - 2014-09-29
The Teladi Outpost zaoferuje między innymi nowe statki rasy Teladi.

The Teladi Outpost zaoferuje przede wszystkim nowy system gwiezdny z dwoma unikatowymi sektorami do eksploracji. Gracze znajdą tam wielką stację kosmiczną należącą do tytułowej rasy Teladi i spotkają nieznane wcześniej frakcje (zwłaszcza piratów i przemytników). Nie zabraknie również dodatkowej, niezależnej linii fabularnej związanej z przygotowywanym obszarem, a także nowych statków i elementów wyposażenia do nich.