Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 10:56

Disgaea 5 Complete ukaże się wiosną na Nintendo Switch

Disgaea 5 Complete to kolejny tytuł, który dołączył do listy zapowiedzianych gier na Nintendo Switch. Japońskie RPG studia Nippon Ichi Software trafi na tę konsolę tej wiosny.

Do całkiem sporej listy tytułów zmierzających na Nintendo Switch dołączyła gra Disgaea 5: Alliance of Vengeance. Firma NIS America zapowiedziała, że ich produkcja trafi na nową konsolę tej wiosny, w wersji zarówno cyfrowej, jak i fizycznej; w sklepie internetowym wydawcy już można składać zamówienia przedpremierowe. Pozycja pojawi się na Nintendo Switch w kompletnej edycji, co oznacza, że otrzymamy dodatkowe osiem scenariuszy, czterech bohaterów oraz trzy klasy postaci, które na PlayStation 4 były dostępne w ramach płatnej zawartości do pobrania.

Disgaea 5 jest piątą odsłoną serii, zapoczątkowanej w 2003 roku na PlayStation 2. To turowa strategia, przedstawiona w rzucie izometrycznym, utrzymana w przerysowanym, kreskówkowym stylu graficznym, z którym współgra absurdalne poczucie humoru oraz nawiązania do popkultury. W najnowszej części wcielamy się w demona, pragnącego uratować światy znajdujące się pod panowaniem okrutnego Void Darka. W kwestii rozgrywki gra nie wprowadza rewolucji do znanych z innych przedstawicieli gatunku rozwiązań: sterujemy więc swoimi podopiecznymi, poruszającymi się po przedzielonej kwadratową siatką planszy, i wykorzystujemy specyficzne umiejętności poszczególnych bohaterów do walki z przeciwnikiem. Bezpieczna formuła nie przeszkodziła jednak grze w zebraniu dobrych recenzji: wydana w październiku 2015 roku wersja na PlayStation 4 może się poszczycić średnią ocen 80/100 w serwisie Metacritic i nie ma powodów, by sądzić, że port na Nintendo Switch nie będzie równie udany.

Disgaea 5 z pewnością nie będzie najbardziej imponującą wizualnie produkcją na Nintendo Switch, ale dla fanów strategii może się okazać ciekawą propozycją. - Disgaea 5 Complete ukaże się wiosną na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-01-13
Disgaea 5 z pewnością nie będzie najbardziej imponującą wizualnie produkcją na Nintendo Switch, ale dla fanów strategii może się okazać ciekawą propozycją.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Disgaea 5: Alliance of Vengeance
  2. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch