Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2018, 10:57

autor: Adrian Werner

Disgaea 5 Complete - turowe jRPG trafi na PC

Firma NIS America ogłosiła, że na pecety zmierza Disgaea 5 Complete, czyli konwersja popularnego turowego jRPG-a wzbogacona o wszystkie dodatki DLC. Premiera nastąpi w maju.

Wersja pecetowa ukaże się za miesiąc. - Disgaea 5 Complete - turowe jRPG trafi na PC - wiadomość - 2018-04-07
Wersja pecetowa ukaże się za miesiąc.

Ostatnie lata to okres agresywnej ekspansji japońskich deweloperów na pecety, zwłaszcza tych, którzy specjalizują się w produkcji jRPG-ów. Najnowszym przykładem tego trendu stała się zapowiedź Disgaea 5 Complete na PC.

Tę dobrą nowinę ogłosiła firma NIS America, będąca zachodnim wydawcą serii. Pecetowe wydanie zawierać ma podstawową wersję gry wraz ze wszystkimi dodatkami DLC. Na premierę nie będziemy musieli długo czekać, gdyż nastąpi ona 7 maja tego roku. Osoby zainteresowane przetestowaniem projektu mogą zgłosić chęć uczestnictwa w nadchodzących beta-testach.

Do tej pory z tej serii na pecety trafiły dwie gry – w 2016 r. otrzymaliśmy Disgaea PC, a rok później ukazało się Disgaea 2 PC. Rodzi się więc pytanie odnośnie trzeciej i czwartej odsłony cyku. Na razie oficjalnie nie potwierdzono, czy doczekają się one wersji komputerowej, choć na Twitterze firma NIS America zażartowała, że będący jej maskotką pingwin ma zbyt krótkie nóżki, aby cokolwiek przeskoczyć i po prostu jest kiepski w liczeniu, co sugeruje, że w przyszłości na PC mogą trafić konwersje brakujących części.

Warto na koniec wspomnieć, że poświęcona Disgaea 5 Complete strona pojawiła się już w serwisie Steam, dzięki czemu poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3-2100 3.1 GHz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 Ti
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 6 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 20 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-6500 3.2 GHz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 750 Ti
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 20 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10
 1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Disgaea 5 Complete

Disgaea 5 Complete