Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 21:29

autor: Entelarmer

DiRT 5 - szczegóły trybu Kariery

Firma Codemasters podzieliła się szczegółami na temat trybu Kariery w DiRT 5. Autorzy stawiają na „głęboką narrację” z gwiazdorską obsadą (Troy Baker, Nolan North) i wiele rodzajów wyzwań, zabawę urozmaici też opcja wspólnej gry ze znajomymi.

DiRT 5 - szczegóły trybu Kariery - ilustracja #1
Tryb Kariery ma być istotnym elementem DiRT 5.

Miesiąc po zapowiedzi DiRT 5 poznaliśmy nowe informacje na temat nadchodzącego tytułu. Te ujawnił wpis firmy Codemasters, w którym twórcy zdradzili atrakcje trybu Kariery. Naszą przygodę rozpoczniemy poprzez zaznajomienie się z Alexem „AJ” Janiczekiem, jednym z najbardziej poważanych rajdowców w świecie DiRT 5. To on wprowadzi nas w tajniki sportu, przemawiając głosem Troya Bakera. To niejedyna gwiazda zaangażowana w produkcję. W grze usłyszymy także Nolana Northa, który wcieli się w głównego rywala bohatera – Bruno Duranda. Codemasters chce postawić w piątce na silną, emocjonującą narrację, niejako rozwijając pomysły sprawdzone przy okazji F1 2019.

DiRT 5 - szczegóły trybu Kariery - ilustracja #2
DiRT 5 zaoferuje sporo atrakcji w ramach Kariery.

Tryb Kariery będzie podzielony na 5 rozdziałów; każdy zakończy się ważnym dla fabuły wydarzeniem. Jednak wcześniej będziemy musieli zdobyć odpowiednią liczbę pieczątek za pomniejsze misje. Tych ma być łącznie ponad 130, podzielonych na 9 rodzajów rajdów. Niemniej nie będziemy musieli kończyć ich wszystkich, tak więc gra niejako pozwoli nam wybrać, jaką ścieżką chcemy podążyć. Oczywiście nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wypełnić wszystkie dostępne zadania, a także podjąć się tzw. Throwdowns – wydarzeń ze specjalnymi zasadami. Zabawę urozmaici też wybór ponad 20 rzeczywistych sponsorów (w tym Michelin, Monster Energy oraz Codemasters), narzucających nam krótko- i długoterminowe cele w zamian za unikalne nagrody.

Co ciekawe, Kariera w DiRT 5 pozwoli na zabawę w towarzystwie do trzech znajomych w trybie podzielonego ekranu. Ci będą mogli dołączyć do zabawy w trakcie dowolnego wydarzenia, zajmując miejsce kierowców kierowanych przez sztuczną inteligencję, pomagając nam zdobyć dodatkowe stemple, bonusy od sponsorów etc.. W zamian otrzymają doświadczenie i walutę w grze na swoich kontach. Sprawdzimy to w praktyce po premierze DiRT 5 pod koniec roku, kiedy to gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja zostanie wydana także na platformach dziewiątej generacji, tj. PlayStation 5 oraz Xbox Series X.