Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2022, 17:19

„Awans” Diablo Immortal; to już najgorzej oceniana gra Blizzarda na Metacritic

Diablo Immortal nie jest już jedną z najgorzej ocenianych gier Blizzarda przez użytkowników Metacritica. Teraz Diablo Immortal jest najgorzej ocenianą grą Blizzarda w owym serwisie.

Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy Was, że wydane niespełna tydzień temu (na PC jako otwarta beta oraz urządzenia mobilne z systemami Android i iOS) Diablo Immortal jest trzecią najgorzej ocenianą grą Blizzarda przez użytkowników serwisu Metacritic.com. Ale to już nieaktualne. Owa produkcja bowiem „awansowała” – stając się najgorzej ocenianą pozycją w całym portfolio „Zamieci”.

Ciągle spada

Średnia not, jakie wystawili internauci – którzy, przypomnijmy, wcale nie musieli zagrać w Diablo Immortal, aby to zrobić – wynosi obecnie 0,5/10 (na podstawie 2707 ocen, których ciągle przybywa). Taki sam wynik, lecz przy znacznie mniejszej liczbie głosów (zaledwie 373), osiągnęło tylko World of Warcraft: The Burning Crusade Classic – tutaj, tak jak w przypadku Diablo Immortal, zawiniły mikrotransakcje (oraz system frakcji).

Naszą recenzję Diablo Immortal – autorstwa Huberta Sosnowskiego – znajdziecie poniżej:

Mroczna trójca

Można stwierdzić, że razem z niesławnym Warcraft III: Reforged z 2020 roku (ocena użytkowników Metacritic.com na poziomie 0,6/10) Blizzard stworzył swoją mroczną trójcę – przez trzy lata pod rząd wydając gry, które doczekały się na owym portalu średniej not graczy poniżej 1/10. Rekord wydaje się nie do powtórzenia – niczym wygranie trzy razy z rzędu Ligi Mistrzów przez Real Madryt (licząc edycje rozgrywek od 1993 roku). Niemniej szkoda – kiedyś zwrot „mroczna trójca” padający w kontekście gier „Zamieci” kojarzył się zgoła z czymś innym.

Druga strona medalu

Co ciekawe, w App Store Diablo Immortal ma średnią ocen 4,6/5 (na podstawie not ponad 60,8 tys. osób), a w Google Play – 3,3/5 (na bazie ok. 432 tys. opinii). Kto ma więc rację? Najlepiej przekonać się samemu – w końcu gra jest darmowa.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej