Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 16:50

Mikropłatności w Diablo Immortal doprowadziły do review bombingu

Diablo Immortal zbiera masę negatywnych opinii na Metacriticu. To jedna z najniżej ocenianych gier w historii Blizzarda.

W SKRÓCIE:
  • Na Metacriticu doszło do tzw. review bombingu Diablo Immortal.
  • Gra ma średnią ocen graczy w wysokości 0,8/10.
  • Inaczej sytuacja wygląda w App Store oraz Google Play, gdzie tytuł zbiera przeważnie pochwały.

Diablo Immortal zadebiutowało na rynku już cztery dni temu i po premierze produkcji powoli opadł kurz. W sieci zaczęło zaś pojawiać się coraz więcej negatywnych opinii na temat gry.

Aktualnie jest ona jedną z najniżej ocenianych produkcji Blizzarda w serwisie Metacritic. Gorszym wynikiem mogą „pochwalić” się tylko dwie produkcje: World of Warcraft: Burning Crusade Classic oraz Warcraft III: Reforged.

Potop negatywnych recenzji

Diablo Immortal cieszy się olbrzymią popularnością, lecz wraz z nią rośnie liczba niepochlebnych opinii o grze. Najwięcej z nich znajdziemy na Metacriticu, gdzie tytuł ma obecnie średnią ocen równą 0,8/10.

Oczywiście mowa o notach graczy, których działania można określić mianem review bombingu. Serwis zalały bowiem oceny na poziomie 0/10 lub 1/10.

W komentarzach użytkowników znajdziemy masę podobnych zarzutów. Przede wszystkim nie podobają im się mikropłatności obecne w tytule. Diablo Immortal ma być według nich kolejną produkcją pay-to-win i zwykłą maszynką do generowania pieniędzy.

Wśród źródeł oburzenia można zaś wyróżnić fakt, że aby „wymaksować” postać bez wydawania oszczędności, zwykły gracz musiałby poświęcić nawet 10 lat swojego życia.

Oczywiście można zamiast tego sięgnąć do portfela. Wtedy musielibyśmy jednak wydać na Legendarne Klejnoty aż 110 tysięcy dolarów, co wydaje się wręcz absurdalną kwotą.

Inni gracze są zadowoleni

Mimo to warto zadać sobie pytanie, czy powinniśmy uznawać ocenę na Metacriticu za rzeczywiste odzwierciedlenie nastrojów wszystkich graczy. Serwis ten wielokrotnie wykorzystywany był do review bombingu przez osoby, które nie miały nawet styczności z ocenianą produkcją.

Tymczasem w App Store panują całkowicie inna atmosfera. Oceny użytkowników sklepu, którzy rzeczywiście pobrali grę, sprawiły, że może pochwalić się ona wynikiem na poziomie 4,7/5. Jest to także najpopularniejsza darmowa pozycja dostępna w sklepie.

W amerykańskim Google Play gra cieszy się zaś oceną wynoszącą 4/5. Polscy gracze są jeszcze bardziej „hojni” i oceniają tytuł na 4,3/5.

  1. Diablo Immortal na PC mnie zaskoczyło - ale inaczej niż się spodziewałem
  2. Mój największy problem w Diablo Immortal to inni gracze
  3. Diablo Immortal - poradnik do gry

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej