Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 maja 2015, 15:11

Dexter: Hidden Darkness to nadchodząca gra logiczna ze słynnym mordercą w roli głównej

Bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi studio BlooBuzz wypuściło w kanadyjskim App Store wczesną wersję gry Dexter: Hidden Darkness, czyli przygodówki hidden object ze słynnym seryjnym mordercą w roli głównej. Światowej premiery należy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Od zakończenia serialu Dexter minęły już prawie dwa lata. Kanadyjskie studio BlooBuzz liczy jednak na to, że ten sympatyczny seryjny morderca wciąż ma wielu fanów. Właśnie ujawniono bowiem, że zespół pracuje nad mobilną przygodówką zatytułowaną Dexter: Hidden Darkness.

O istnieniu projektu dowiedzieliśmy się poprzez premierę jego wczesnej wersji w kanadyjskim App Store. Na razie nie wiemy na kiedy zaplanowano premierę gotowej gry. Nie wiadomo także, czy produkcja doczeka się wersji na Androida.

W grze wcielimy się oczywiście w tytułowego Dextera Morgana. Dla osób niezaznajomionych z tą serią przypomnijmy, że jest to seryjny morderca zatrudniony w laboratorium kryminalistyki policji w Miami. Od innych potworów w ludzkiej skórze odróżnia go fakt, że poluje głównie na osoby, które zasłużyły na śmierć.

Podczas gry mamy okazję zmierzyć się z kilkoma odrębnymi sprawami. Podczas prowadzenia śledztwa i gromadzenia śladów musimy współpracować ze znanymi z ekranu postaciami, takimi jak Debra, Batista czy Masuka. Jednocześnie, gdy odkryjemy sprawcę wcale nie przekazujemy tej informacji policjantom. Zamiast tego osobiście zajmujemy się eliminacją winnego.

Wszystko to zostało zrealizowane w formie przygodówki typu hidden object. Podczas zabawy zajmujemy się więc rozmowami z postaciami, rozwiązywaniem zagadek oraz pokonywaniem wyzwań z ukrytymi obiektami, w których trzeba odnaleźć na ekranach konkretne przedmioty. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano system podpowiedzi.

Jednocześnie, w trakcie polowania na morderców musimy przestrzegać tzw. Kodeksu Harry’ego, czyli zestawu zasad ustanowionych przez przybranego ojca Dextera, która mają zagwarantować, abyśmy nigdy nie zabili niewinnego człowieka. Gra posiada także proste elementy multiplayer, pozwalające konkurować z resztą społeczności – wygrywa ten, kto rozwiąże dane wyzwania najszybciej.

Dexter: Hidden Darkness w kanadyjskim App Store