Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2011, 11:38

autor: DogGhost

Deus Ex: Bunt Ludzkości - wskazówki zostawiane przez twórców prowadzą do DLC

Wszystko wskazuje na to, że pojawiające się od kilku dni zaszyfrowane wiadomości od twórców gry Deus Ex: Bunt Ludzkości prowadzą do pierwszego rozszerzenia DLC.

Od kilku dni w sieci trwają gorączkowe próby rozszyfrowania tajemniczego przekazu dostarczonego przez twórców gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Wiadomość, którą zapowiedziano za pośrednictwem menu głównego gry, okazała się prowadzić do strony 13311tower.com.

Deus Ex: Bunt Ludzkości - wskazówki zostawiane przez twórców prowadzą do DLC - ilustracja #1

Przepatrując jej kod źródłowy, graczom udało się znaleźć koordynaty GPS, które wskazywały formację skalną w środkowej części Australii, Ayers Rock, znaną także jako Uluru. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w kanonie Deus Exa występuje motyw wojny domowej na tym kontynencie, a w najnowszej odsłonie jedna z ważnych z punktu widzenia fabuły organizacji miała tam swoje biura.

Wiadomość zawierała także sekwencję zapisaną w alfabecie Morse’a, która ostatecznie okazał się być hasłem dostępu do strony i odblokowywała obrazek, który możecie zobaczyć poniżej:

Deus Ex: Bunt Ludzkości - wskazówki zostawiane przez twórców prowadzą do DLC - ilustracja #2

Jak udało się ustalić serwisowi VG247, wszystkie powyższe wskazówki prowadzą do rozszerzenia DLC do gry Deus Ex: Bunt Ludzkości, co stanowiłoby potwierdzenie zeszłorocznych doniesień o planowanych dodatkach.

Według ustaleń, akcja DLC rozgrywałaby się przez dwa dni w odizolowanym od sieci statku i w związku z tym gracz byłby zmuszony poradzić sobie bez jej wsparcia. Z czasem bohater miałby dojść do wniosku, że znajduje się w ruchomym więzieniu, w którym przeprowadza się eksperymenty na osadzonych. W związku z tym w otoczeniu będą dominować cele oraz wieżyczki strażnicze.

Nie wiemy jeszcze, czy wydarzenia przedstawione w dodatku będą w jakikolwiek sposób nawiązywać do linii fabularnej podstawowej wersji gry. Być może łączą się one z postacią protagonisty z poprzednich odsłon serii Deus Ex, JC Dentonem. Według informatora serwisu VG247, może o tym świadczyć fakt, że widział gracza wybierającego zestaw nowych biomechanicznych ulepszeń, zamiast importowania zapisanego stanu gry z Deus Ex: Human Revolution.