Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2014, 11:47

autor: Góral

Destiny - koszt produkcji gry jest daleki od 500 mln dolarów

W maju firma Activision zdradziła, że strzelanka FPP Destiny pochłonie około 500 mln dolarów. Część osób błędnie zrozumiała, że taka ilość pieniędzy zostanie wydana tylko na produkcję i reklamę. Wątpliwości postanowił rozwiać Eric Osborne, szef marketingu w studiu Bungie, który wyjawił, że budżet samej produkcji jest daleki od ujawnionej kwoty. Pół miliarda dolarów to koszt nie tylko obecnych, ale także przyszłych inwestycji w rozwój marki.

W maju informowaliśmy, że budżet gry FPS Destiny wynosi około 500 mln dolarów. Wiele osób myśli jednak, że kwota ta zostanie przeznaczona wyłącznie na produkcję tytułu i marketing, co oczywiście nie jest prawdą. Sprawę wyjaśnił Eric Osborne, osoba odpowiedzialna w studiu Bungie za marketing i kontakt ze społecznością fanów.

Destiny zaoferuje ogromny świat. - Destiny - koszt produkcji gry jest daleki od 500 mln dolarów - wiadomość - 2014-06-29
Destiny zaoferuje ogromny świat.

„Dajemy z siebie wszystko, by Destiny spełniło oczekiwania fanów i nasze własne. Activision też robi wszystko, co może, jednak budżet Destiny, wliczając w niego marketing i środowe pizze, nie znajduje się nigdzie w pobliżu 500 mln dolarów” – stwierdził Osborne.

Budżet gry Destiny:
  • Firma Activision zamierza wydać 500 mln dolarów na Destiny
  • W kwocie tej zawiera się m.in. produkcja samej gry, stworzenie silnika i infrastruktury sieciowej, marketing oraz inne długoterminowe inwestycje w markę

Zaznaczono jednocześnie, że pół miliarda dolarów wiąże się z długoterminowymi inwestycjami w rozwój marki. Oznacza to mniej więcej tyle, że pieniądze pójdą zarówno w produkcję gry, jej marketing, utrzymanie serwerów, prawdopodobnie także deweloping dodatków, itd.

Potwierdza to zresztą wcześniejsze informacje wyjawione przez prezesa Activision, Bobby’ego Koticka, który stwierdził, że koszt samej gry utrzyma się na poziomie przeciętnej produkcji AAA, przy czym do tego należy doliczyć spore kwoty wydane na nowy silnik, rozbudowaną infrastrukturę sieciową oraz przyszłe wydatki.

Destiny - koszt produkcji gry jest daleki od 500 mln dolarów - ilustracja #3Destiny to nadchodząca produkcja studia Bungie, znanego przede wszystkim z serii Halo. Nowy tytuł również będzie futurystyczną strzelanką FPP i połączy w jedno tryby single i multiplayer. Produkcja ukaże się 9 września na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One oraz Xbox 360.