Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2020, 11:24

autor: Adrian Werner

Deep Rock Galactic bestsellerem Steam po opuszczeniu Early Access

Opuszczenie przez Deep Rock Galactic wczesnego dostępu spotkało się z dużym wzrostem zainteresowania grą. Trafiła ona na listę bestsellerów Steama i zanotowała duży wzrost aktywności. Z tej okazji twórcy ujawnili plany jej rozwoju na resztę 2020 roku.

Deep Rock Galactic bestsellerem Steam po opuszczeniu Early Access - ilustracja #1
Wyjście Deep Rock Galactic z wczesnego dostępu okazało się bardzo udane.

Deep Rock Galactic bestsellerem Steam

W zeszłym tygodniu na PC i Xboksie One ukazała się pełna wersja Deep Rock Galactic. Gra od lutego 2018 roku sprzedawana była we wczesnym dostępie, ale mimo to premiera wydania 1.0 okazała się dużym wydarzeniem. W nowym zestawieniu bestsellerów Steam za miniony tydzień produkcja zajęła 6. miejsce.

Ten sukces znalazł również przełożenie na wyniki aktywności. Według serwisu Steam Charts wczoraj w najgorętszym momencie dnia w grę bawiło się 15 tys. osób, podczas gdy rekordem kwietnia było 6,5 tys.

Plany rozwoju Deep Rock Galactic

Zachęceni sukcesem gry autorzy podzielili się planami jej rozwoju na resztę tego roku. W czerwcu Deep Rock Galactic wzbogaci się m.in. o trzy dodatkowe poboczne cele misji, nieznane wcześniej elementy w jaskiniach oraz nowy typ piwa.

W trzecim kwartale 2020 r. otrzymamy trzy nowe typy misji oraz dodatkowe obiekty kosmetyczne, z których część udostępniona zostanie za darmo, a inne trafią do płatnego DLC. Najciekawsze atrakcje czekają na nas w czwartym kwartale. Wtedy Deep Rock Galactic wzbogaci się o dwie nowe planety. Rozszerzona zostanie również galeria wrogów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Deep Rock Galactic - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona Steam

Największe bestsellery Steam minionego tygodnia

Pełną listę bestsellerów Steam za miniony tydzień znajdziecie poniżej. Pierwsze miejsce zajęło Halo: The Master Chief Collection, co jest zasługą tego, że pakiet ten wzbogacił się wreszcie o odświeżoną wersję Halo 2.

Warto także zwrócić uwagę na nadal bardzo wysoką pozycję Scrap Mechanic. W zeszłotygodniowym zestawieniu omówiliśmy sukces tej produkcji. Ta gra, podobnie jak Deep Rock Galactic, spędziła długi czas we wczesnym dostępie, a premiera pełnej wersji zapewniła jej nagły wzrost popularności. Widać, że wśród użytkowników Steam jest całkiem liczna grupa graczy, którzy nie bawią się w Early Access i wolą poczekać na debiut wydań 1.0.

#

Gra:

1

Halo: The Master Chief Collection

2

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition

3

Scrap Mechanic

4

Red Dead Redemption 2

5

Red Dead Redemption 2

6

Deep Rock Galactic

7

Valve Index VR Kit

8

Grand Theft Auto V

9

Mount & Blade II: Bannerlord

10.

Crusader Kings III