Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 16:35

autor: AlexB

Debiut lepszych tekstur w Monster Hunter World, trailer RPG Paranoia od Cyanide i inne wieści

Dziś piszemy o nowej aktualizacji i DLC z lepszymi teksturami do Monster Hunter: World, zestawach klocków LEGO na licencji cyklu Homeworld i pierwszym zwiastunie gry RPG Paranoia: Happines Is Mandatory. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Monster Hunter: World z aktualizacją i teksturami wysokiej jakości na PC

Monster Hunter: World wypiękniało na PC. - Debiut lepszych tekstur w Monster Hunter World, trailer RPG Paranoia od Cyanide i inne wieści - wiadomość - 2019-04-12
Monster Hunter: World wypiękniało na PC.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed dwóch tygodni, firma Capcom wypuściła na PC specjalne DLC do Monster Hunter: World, zawierające tekstury o większej rozdzielczości. Wymagają one około 40 GB wolnego miejsca na dysku i kartę z minimum 8 GB VRAM. Po ściągnięciu paczki należy ją aktywować na ekranie zaawansowanych ustawień graficznych w menu opcji gry.

Ponadto Monster Hunter: World otrzymało dużą aktualizację, oznaczoną numerem 5.2. Dodaje ona między innymi anti-aliasing TAA+FXAA, ulepszoną obsługę myszki, wskaźnik prezentujący, ile pamięci VRAM wykorzystuje gra, czy opcję Friends Can Join w ustawieniach prywatnej sesji. Ponadto naprawy doczekał się szereg błędów związanych z działaniem tytułu, nieprawidłowym wyświetlaniem grafiki czy językowymi niezręcznościami, w tym w polskiej wersji językowej. Szczegóły na temat patcha znajdziecie tutaj i tutaj.

Zestawy klocków LEGO na licencji cyklu Homeworld

Firma Brick Formations przygotowała specjalne, limitowane zestawy klocków LEGO na licencji kultowego cyklu strategii Homeworld. Obecnie można zakupić modele statków Hiigaranów z drugiej części. Znajdziecie je tutaj. Ich ceny wahają się od 250 dolarów (około 956 złotych) za najtańszy do 575 dolarów (około 2199 złotych). Nie jest to zatem tania zabawa, lecz z pewnością znajdą się miłośnicy składania słynnych duńskich klocków oraz serii kosmicznych RTS-ów, którzy zdecydują się na sięgnięcie do portfela.

Nie znaleźliście na stronie Brick Formations swojej ulubionej maszyny z cyklu Homeworld? Nic straconego. Wkrótce w ofercie pojawią się również inne okręty i pojazdy znane z ekranów komputerów.

Pierwszy zwiastun RPG-a Paranoia: Happiness is Mandatory

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry Paranoia: Happines is Mandatory od studiów Cyanide (twórców serii Styx i Blood Bowl) oraz Black Shamrock, opartej na popularnym „papierowym” RPG-u. Stara się ona wprowadzić graczy w bardzo specyficzny, pełny czarnego humoru futurystyczny klimat uniwersum autorstwa Dana Gelberga, Grega Costikyana oraz Erica Goldberga. Czy mu się udało? Oceńcie sami.

Paranoia: Hapiness is Mandatory zaoferuje między innymi taktyczną walkę z aktywną pauzą, szereg możliwości personalizacji postaci oraz unikalny system progresu poprzez… klonowanie. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to powoli szykujcie karty kredytowe. Tytuł ma ukazać się w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Serious Sam: Tormental
 2. Daedalus: The Awakening of Golden Jazz
 3. Squishies
 4. Space Haven
 5. Rapala Fishing Pro Series
 6. Paranoia: Happiness is Mandatory
 7. Liberated
 8. Layers of Fear 2
 9. Iron Man VR
 10. God's Trigger
 11. Dreadlands
 12. Darkborn

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Trover Saves The Universe zwiastun z datą premiery
 2. Totally Accurate Battle Simulator premiera we wczesnym dostępie
 3. The 7th Guest: 25th Anniversary Edition zwiastun na premierę
 4. Team Sonic Racing Team Up
 5. Super Dragon Ball Heroes: World Mission zwiastun #1
 6. Squishies zwiastun #1
 7. Sairento VR zwiastun #1
 8. Rapala Fishing Pro Series zwiastun #1
 9. Paranoia: Happiness is Mandatory zwiastun #1
 10. Kingdom Hearts: The Story So Far zwiastun #1
 11. Earth Defense Force: Iron Rain zwiastun #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach