Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Haven (PC)
OkładkaSpace Haven (PC)

Space Haven PC

Niezależna gra strategiczna, w której dowodzimy gwiezdnym okrętem kolonizacyjnym. Do naszych zadań należy zarządzanie załogą, rozwiązywanie konfliktów i sytuacji kryzysowych, a także rozbudowa statku. Produkcja została opracowana przez studio Bugbyte.

Strategiczne | science fiction | widok izometryczny | kosmiczne | 2D | crowdfunding | indie

Space Haven Premiera PC

wczesny dostęp

21maja2020

2022

Steam

2022

producent: Bugbyte wydawca: Bugbyte Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Space Haven jest grą strategiczną, w której zajmujemy się zarządzaniem załogą statku kolonizacyjnego, eksplorującego niezbadaną przestrzeń kosmiczną. Produkcja oferuje głęboki, rozbudowany model rozgrywki, który stawia przed graczem wiele różnych wyzwań i zmusza do podejmowania skomplikowanych decyzji. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Bugbyte (znane z serii Battlevoide).

Mechanika

W Space Haven zadaniem gracza jest zarządzanie załogą statku kolonizacyjnego. Do naszych obowiązków należy dbanie o ich stan zdrowia, potrzeby (mowa m.in. o tlenie, miejscu do spania, bezpieczeństwie, ochronie przed niebezpiecznymi substancjami oraz właściwej temperaturze i generatorach mocy, które pozwalają utrzymać wszystko w działaniu), wydawanie poleceń poszczególnym osobom, a także radzenie sobie z różnego rodzaju wyzwaniami napotykanymi w czasie podróży.

Nasi załoganci posiadają zestawy konkretnych umiejętności i cech, które musimy brać pod uwagę przydzielając im zadania. Konieczne będzie również zwracanie uwagi na nastroje panujące pośród załogi – niektórzy z naszych podopiecznych marzą o przygodach, inni jedzą za dużo lub za mało, albo też są poddawani nadmiernemu stresowi, który może doprowadzić do załamania, a w konsekwencji nawet śmierci lub wybuchów agresji.

W produkcji studia Bugbyte zajmujemy się również rozbudowywaniem samego okrętu. Obserwując statek z perspektywy izometrycznej decydujemy o budowaniu lub usprawnianiu kolejnych sektorów – od poszycia, przez poszczególne kabiny i pomieszczenia pełniące różnorakie funkcje. Tylko od nas zależą takie kwestie jak wygląd oraz funkcjonalność jednostki, ale nasza kreatywność jest ograniczana dostępnością zasobów potrzebnych do rozbudowy.

W czasie swojej podróży nie unikniemy także kontaktów z innymi frakcjami, a nawet obcymi rasami. Czasem będą to spotkania pokojowe, innym razem konieczne będzie stanięcie do walki – w tym także starć z wykorzystaniem gwiezdnych okrętów.

Tryby gry

W Space Haven możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Space Haven oferuje dość prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną w stylu pixel art. Pod tym względem gra przywodzi na myśl dawne produkcje z serii UFO, choć jest od nich bardziej zaawansowana technologicznie (obraz jest wyświetlany w wyższej rozdzielczości, a plansze i postacie są zdecydowanie bardziej szczegółowe). Pozytywne wrażenie sprawia stonowany styl artystyczny, budzący skojarzenia z licznymi dziełami science fiction.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Space Haven cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Space Haven: 12+

Space Haven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows 7/10 64-bit