Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4
Okładka Daedalus: The Awakening of Golden Jazz (PC)

Daedalus: The Awakening of Golden Jazz

Gra przygodowa typu visual novel, w której rozwiązujemy sprawę kryminalną. Jako Jake Hunter staramy się odkryć prawdę nt. śmierci swojego dziadka, który w ostatnich dniach życia interesował się hasłem "Daedalus". Za stworzenie gry odpowiada studio Neilo Inc.

Przygodowe | detektywistyczne | kryminalne | visual novel

Okładka Daedalus: The Awakening of Golden Jazz (PC)

data premiery gry:

23maj2019

PS4 Switch

4lip2019

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Daedalus: The Awakening of Golden Jazz to gra przygodowa należąca do podgatunku visual novel, w której wcielamy się w mężczyznę starającego się rozwiązać zagadkę śmierci swojego dziadka. Tytuł stanowi prequel serii Jake Hunter Detective. Produkcja oferuje dwuwymiarową oprawę graficzną w typowym, mangowym stylu. Za jej stworzenie odpowiada studio Neilo Inc. Wydawcą jest firma Arc System Works.

Fabuła

Mieszkający w Nowym Jorku Japończyk Kyosuke Jinguji ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego wnuczek Saburo Jinguji (znany także jako Jake Hunter), który przybywa do miasta, by zająć się dobytkiem krewnego, dowiaduje się, że przed śmiercią Kyosuke próbował dowiedzieć się czegoś na temat słowa „Daedalus”. Zaintrygowany i zmartwiony, młodzieniec postanawia wyjaśnić zagadkę śmierci dziadka. Autorem scenariusza jest Hirotaka Inaba.

Mechanika

Daedalus: The Awakening of Golden Jazz to klasyczna gra przygodowa z podgatunku visual novel. Rozgrywka polega głównie na odkrywaniu opowieści poprzez czytanie wyświetlanego na ekranie tekstu, oglądanie ilustracji i scen animowanych. Od czasu do czasu podejmujemy również decyzje wpływające na dalszy przebieg historii.

Produkcja Neilo Inc wzbogaca podstawową formułę o kilka ciekawych rozwiązań. Nasz bohater jest detektywem, więc dość często zajmujemy się poszukiwaniem poszlak i dowodów. Co ciekawe, w tych momentach opowieści mamy możliwość swobodnego rozglądania się po lokacjach i obracania kamery o 360 stopni. Protagonista potrafi również wytężyć zmysły, ułatwiając nam odnajdywanie ważnych rzeczy.

Zdobywane przez nas informacje są wizualizowane na tzw. Drzewie Myśli (Tree of Thought) – jest to mechanika, która ułatwia organizowanie posiadanych danych i wyciąganie wniosków.

Tryby gry

W Daedalus: The Awakening of Golden Jazz możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Daedalus: The Awakening of Golden Jazz posiada atrakcyjną oprawę graficzną, która łączy dwu- i trójwymiarowe elementy (większość gry została zrealizowana w 2D, jednak w niektórych miejscach mamy możliwość odwracania kamery, trochę jak w przypadku oglądania zdjęć 3D). Mangowy styl artystyczny tej produkcji jest dość stonowany – nie znajdziemy tu karykaturalnie przerysowanych postaci i nadmiernie intensywnych barw. Od czasu do czasu gra korzysta także ze zdjęć oraz fragmentów filmów. Oprawa dobrze pasuje do raczej realistycznej, przyziemnej historii. Zarówno projektom postaci, jak i tłom nie można odmówić uroku i charakteru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Daedalus: The Awakening of Golden Jazz

Wymagania wiekowe Daedalus: The Awakening of Golden Jazz

12+

Wymagania sprzętowe Daedalus: The Awakening of Golden Jazz

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4570S 2.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
Switch