Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 17:37

Death Stranding przebiło Control, generując ponad 100 milionów złotych na PC

Wydanie Death Stranding na pecetach okazało się strzałem w dziesiątkę. Gra wygenerowała na tej platformie już ponad 100 milionów złotych.

W SKRÓCIE:
  • Death Stranding na PC przyniosło wydawcy prawie 106 milionów złotych.
  • Gra Hideo Kojimy przebiła tym samym ubiegłoroczne zarobki Control.
  • Zyski te wygenerowane zostały w zaledwie pół roku.

Death Stranding okazało się największym sprzedażowym hitem 505 Games w zeszłym roku. Brytyjski wydawca opublikował raport, według którego gra Hideo Kojimy wygenerowała przychód rzędu prawie 106 milionów złotych (ponad 23 miliony euro lub 27 milionów dolarów). Liczba ta odnosi się jedynie do wersji na pecety, bo tylko tę wydawało 505 Games. Przypomnijmy, że konsolową edycją zajmowało się Sony.

Warto dodać, że powyższy wynik uzyskano, pomimo że premiera gry na tej platformie odbyła się dopiero w lipcu. Takiego scenariusza można było się jednak spodziewać. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku po premierze Death Stranding na Steamie, gra ta cieszyła się olbrzymią popularnością.

Fragment raportu sprzedażowego 505 Games

Patrząc na powyższą tabelę z raportu finansowego, możemy zauważyć, że w 2020 roku ostatnie dzieło Hideo Kojimy prześcignęło w sprzedaży między innymi pecetową wersję Control (wydawca zaznaczył, że dane sprzedaży Control dotyczą wyłącznie wersji PC, w raporcie nie ujęto wyniku osiągniętego przez edycje na PS4 i Xbox One, również wydawane przez 505 Games). Death Stranding prześcignęło także znakomitego polskiego Ghostrunnera (w tym przypadku tabela wskazuje wynik sprzedaży na wszystkich dostępnych platformach).

Wynik 106 milionów złotych przychodu świadczy o tym, że decyzja o wydaniu gry poza konsolą Sony była właściwa. Liczba ta przekłada się na przedział od 400 do 700 tysięcy sprzedanych egzemplarzy gry. Nie jest to więc wynik bliski PlayStation, gdzie produkcja trafiła do 3 milionów graczy. Wystarczył jednak, by zagwarantować Death Stranding status bestsellera 505 Games. Na jej korzyść działają również recenzje pecetowego wydania, które okazały się bardzo pozytywne. Wyjątkiem był krótki epizod związany z „review bombingiem” na Metacriticu. Finalnie nie wpłynął on jednak na sukces gry.