Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 18:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

NieR Replicant osiągnęło złoty status

Nadchodząca zremasterowana i rozszerzona wersja NieR Replicant zyskała oficjalnie złoty status. Nic nie stoi więc formalnie na drodze do premiery tytułu na komputerach oraz konsolach PlayStation i Xbox, która według planów odbędzie się pod koniec tego miesiąca.

O zremasterowanej i rozszerzonej wersji gry NieR Replicant, a więc poprzednika NieR: Automaty, który w 2010 roku ukazał się na Xboksie 360 i PlayStation 3, dowiedzieliśmy się w czerwcu ubiegłego roku. Według tweeta Yosuke Saito, producenta pracującego dla Square Enix, NieR Replicant ver.1.22474487139... zyskał złoty status już jakiś czas temu, ale nie ogłoszono tego publicznie. Tradycyjnie oznacza to, że deweloperzy zakończyli wszystkie najważniejsze prace nad projektem i wysłali jego finalną wersję do tłoczni płyt. Premiera tytułu została wyznaczona na 23 kwietnia i odbędzie się równocześnie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC (tutaj znajdziemy wymagania sprzętowe).

Saito wspomniał również o tym, że na akceptację przez Sony i Microsoft czeka jeszcze zestaw DLC do gry, który będzie całkowicie darmowy dla jej wszystkich posiadaczy. Szczegóły dotyczące tej dodatkowej zawartości pozostają na razie tajemnicą, ale w tym przypadku najpewniej będziemy mieli do czynienia jedynie z alternatywnymi skórkami i kostiumami dla postaci.

NieR Replicant ver.1.22474487139... zaoferuje nie tylko odświeżoną oprawę graficzną z poprawionymi teksturami, modelami oraz animacjami, ale również liczne zmiany w mechanice rozgrywki, w tym zmodyfikowany system walki. Prace nad remasterem prowadzone są pod pieczą Yoko Taro, oryginalnego reżysera NieR, a ich efektem jest również pojawienie się w grze dodatkowych wątków fabularnych, postaci i misji.

  1. NieR Replicant ver.1.22474487139… - strona oficjalna gry
  2. NieR Replicant ver.1.22474487139... na Steamie