Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2014, 12:01

autor: Góral

Deadhold - autorzy Borderlands 2 i Battlefield 2 tworzą nową grę

Deadhold to nowy projekt byłych twórców takich gier jak Borderlands 2, Battlefield 2, Homefront i Myth III. Produkcja określana mianem Squad Based Action RTS ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC i zaoferuje rozgrywkę nastawioną na multiplayer, osadzoną w mrocznym świecie fantasy.

Współtwórcy takich gier jak Borderlands 2, Battlefield 2, Homefront i Myth III połączyli siły i zapowiedzieli nowy projekt – Deadhold. Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów na jego temat, ale deweloperzy określają go mianem Squad Based Action RTS, czyli drużynowej strategicznej gry akcji. Z częścią ujawnionych informacji oraz pierwszymi fragmentami rozgrywki zaznajomicie się na powyższym materiale wideo. Pozostałe konkrety publikujemy w dalszej części niniejszej wiadomości.

Wśród głównych inspiracji deweloperzy wymieniają Myth od studia Bungie. Twórcy pragną stworzyć projekt, który połączy w jedno klasyczne RTT (Real Time Tactics) z niesamowicie popularnym w ostatnich latach gatunkiem MOBA. Akcja produkcji osadzona ma być w mrocznym świecie fantasy z wikińską otoczką.

Deadhold - twórcy Borderlands 2 i Battlefield 2 zapowiedzieli nową grę - ilustracja #1
Deadhold w skrócie:
  • Gatunek: Squad Based Action RTS
  • Deweloper: współtwórcy takich gier jak Borderlands 2, Battlefield 2, Homefront i Myth III
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

W produkcji nie zabraknie kilku ras, w tym imperium nordyckiego, goblinów, lodowych gigantów i hordy strasznych stworów. Wśród poszczególnych klas postaci znajdziemy takich osobników jak: Warrior, Ranger, Sapper, Lost, Mimic, Frost Giant, Sneak i Medic. Każdy z nich oczywiście posiadać ma odmienne umiejętności, których poznanie i sprawne wykorzystywanie w czasie walki będzie kluczem do sukcesu.

Rozgrywka ma być łatwa do opanowania, ale trudna do wymasterowania. Twórcy zrezygnowali z systemu budowania i zbierania surowców, na rzecz dostosowywania drużyny oraz ustalania pozycji i taktyki. W czasie zabawy zdobywać będziemy doświadczenie przekładające się na nowe umiejętności. Dodatkowo rozgrywka urozmaicona zostanie przez tak zwane relikty, dające potężne moce.

Wśród dostępnych trybów znajdziemy tradycyjną walkę z przeciwnikiem, możliwość współpracy oraz single playera, jednak zaznaczono, że na początku deweloperzy skupią się bardziej na multiplayerze.

Premiera Deadhold na komputerach PC została zaplanowana na przyszły rok.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Deadhold

Deadhold