Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2020, 19:25

Gran Turismo Sport i Days Gone na PC w ofercie sklepu Amazon [Aktualizacja]

W ofercie francuskiego Amazona pojawiło się zamówienie przedpremierowe na pecetową wersje ekskluzywnych gier na PlayStation 4, takich jak Gran Turismo Sport, Days Gone oraz Persona 5 Royal.

AKTUALIZACJA #2: Amerykański oddział serwisu IGN uzyskał od firmy Sony komentarz w sprawie ofert, jakie pojawiły się we francuskim oddziale Amazonu. Wszystko okazuje się być błędem sklepu, a japońska korporacja kategorycznie zaprzecza jakimkolwiek planom wydania wspomnianych w newsie gier na platformę PC.

AKTUALIZACJA #1: Oferta Amazonu rozszerzyła się o nowe pozycje, takie jak Kolekcja Uncharted czy The Last Of Us: Part II, co mocno podkopało jej wiarygodność. Co więcej, wydawca Persony 5, firma Atlus, oficjalnie potwierdził, że listing pecetowego portu gry jest niczym innym jak błędem sklepu. Dopóki nie usłyszymy czegoś nowego od Sony, całą sprawę powinniśmy na razie uznać za nieporozumienie.

Gran Turismo Sport i Days Gone na PC w ofercie sklepu Amazon [Aktualizacja] - ilustracja #1

W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o zmianie strategii firmy Sony wobec pecetowych graczy. Po zapowiedzi pecetowego portu Horizon: Zero Dawn wiele osób zaczęło liczyć na to, że już wkrótce może poznać tytuły kolejnych ekskluzywnych produkcji z PlayStation 4, które trafią także do właścicieli gamingowych pecetów. W ofercie francuskiego Amazonu pojawiło się właśnie kilka zaskakujących pozycji na tą platformę. Są to gry Gran Turismo Sport, Days Gone oraz Persona 5 Royal.

Jak zwykle w takich przypadkach należy zachować ostrożność z wysnuwaniem jakichkolwiek wniosków, ale biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, prawdopodobieństwo wydania portów może być całkiem spore. Wszystkie trzy gry sprzedały się bowiem w ponad milionowej liczbie egzemplarzy na PlayStation 4 i raczej nie trafią już do zbyt dużej rzeszy nowych posiadaczy konsoli, zwłaszcza w obliczu rychłego debiutu PlayStation 5. Dotyczy to również Persony 5 Royal, będącej jedynie rozszerzoną wersją oryginału z 2016 roku, który rozszedł się na całym świecie w liczbie ponad trzech milionów egzemplarzy.

Oczywiście najbardziej zaskakującą wieścią może być tu potencjalny debiut serii Gran Turismo na pecetach. Cykl jest od początków swojego istnienia nieodmiennie kojarzony z marką PlayStation i w latach 90. oraz na początku 2000 był jej perłą w koronie. Nastawione na rozgrywki wieloosobowe Gran Turismo Sport zadebiutowało w 2017 roku. Tytuł jest do tej pory rozwijany i wzbogacany o nowe elementy przez japońskie studio Polyphony Digital. Days Gone to z kolei świetnie przyjęty i stworzony przez Bend Studio postapokaliptyczny shooter z zombie w roli głównej.

Gran Turismo Sport i Days Gone na PC w ofercie sklepu Amazon [Aktualizacja] - ilustracja #2

  1. Oficjalna strona gry Gran Turismo Sport
  2. Recenzja gry Gran Turismo Sport - wyścigi z brakami, ale i z duszą
  3. Gran Turismo Sport – poradnik do gry
  1. Oficjalna strona gry Days Gone
  2. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  3. Days Gone – poradnik do gry