Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 września 2011, 08:07

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XII - 25 września 2011 roku

Przed wami siódmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 19 do 25 września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

RUINS

Przepiękna gra eksploracyjna, w której jako pies przemierzamy surrealistyczne lokacje w pogoni za królikiem. Całość jest dosyć nieliniowa i za jednym przejściem nie da się zobaczyć wszystkiego. W przygodach towarzyszy nam muzyka Chopina. Ruins jest bardzo nietypowym projektem, który na długo pozostaje w pamięci.

 

SUPER SPRINGBREAK SPEEDBOAT HERO

Szalona gra wyścigowa, w której sterujemy superszybką motorówką. Całość jest wyraźnie inspirowaną doskonałą serią Trackmania, twórcy zadbali nawet o edytor tras. Od dawna nie było tak dobrej darmowej ścigałki.

CRYPTOZOOKEEPER

Pełna czarnego humory tekstowa przygodówka, w stylu klasycznych produkcji studia Infocom takich jak seria Zork. Akcja toczy się w Nowym Meksyku w roku 2015, a my wcielamy się w genetyka łączącego kody DNA zwierząt w celu stworzenia bestii o największym możliwym potencjale bojowym. Interfejs jest w stu procentach tekstowy i wymaga ręcznego wpisywania komend. Łamigłówki są bardzo pomysłowe i sporo z nich polega na właściwym mieszaniu kodów genetycznych. Przygodę uatrakcyjniają utrzymane w niepokojących klimatach ilustracje. Cryptozookeeper to jedna z najlepszych tekstowych przygodówek tego roku. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa.

THE KING'S LEAGUE

W The King's League wcielamy się w jednego z rycerzy walczących o tron, w turnieju zorganizowanym przez nie posiadającego spadkobierców króla. Całość ma postać przeglądarkowej strategii w której czeka nas masa zadań do wypełnienia i terytoriów do podbicia. Gra jest świetnie wykonana i potrafi wciągnąć na długi czas

ANTAGONIST

Retro platformówka, w której musimy uciekać przed goniącymi nas śmiercionośnymi maszynami. Antagonist to doskonała propozycja dla ludzi lubiących wyzwania. Poziom trudności jest bardzo wysoki, ale jednocześnie przejście każdego wyzwania daje sporo satysfakcji.

BOB THE ROBER

Skradankowa platformówka, w której jako złodziej musimy zakradać się do budynków i kraść cenne przedmioty. Autorzy zadbali o dostarczenie wielu starannie zaprojektowanych poziomów, a zabawę dodatkowo umila sympatyczna kreskówkowa grafika.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej