Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 września 2011, 08:40

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XI - 18 września 2011 roku

Przed wami siódmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 12 do 18 września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

TOYS VS NIGTMARES

Przeglądarkowa strategia defensywna. Całość jest mocno inspirowana doskonałym Plants vs Zombies, tyle że tutaj wykorzystujemy zabawki w walce z różnej maści potworami. Gra jest ładna, wciąga jak diabli i oferuje znacznie wyższy poziom trudności niż Plants vs Zombies.


BURRITO BISON

W Burito Bison gramy maksy kańskim zapaśnikiem i naszym zadaniem jest takie wystrzelenie go z liny na ringu (niczym z procy), aby doleciał jak najdalej. W trakcie koziołkowania rozpłaszczamy uciekające w popłochu żelowe miśki, co daje nam bonusy, których możemy użyć do przedłużenie lotu. Pomysł nie jest nowy, ale gra została wykonana doskonale i z olbrzymim humorem. Dla lubiących tego typu produkcje jest to pozycja obowiązkowa.


GLISSARIA

Nietypowe połączenie gatunku tower defense z grą logiczną w stylu Bejeweled, w której dopasowujemy kolorami kryształy.  Wszystko to doprawiono elementami RTS i RPG. Na początku całość odrobinę przytłacza, ale warto poświęcić czas na opanowanie całej mechaniki rozgrywki, ponieważ Glissaria potrafi odwdzięczyć się za to masą doskonałej zabawy.


SAVING THE COMPANY

Sympatyczna platformówka z humorem bawiąca się konwencjami tego gatunku. Dodatkowymi atrakcjami są ładna, choć prosta, grafika i wpadająca w ucho muzyka.


SUPER SMASH BROS LAND

Demake'i to fanowskie produkcje, które odpowiadają na pytanie jak wyglądałaby dana gra, gdyby powstała na wcześniejszych generacjach sprzętu. W przypadku Super Smash Bros Land autorzy postanowili odtworzyć popularną serię bijatyk zapoczątkowaną na Nintendo 64 w grafice jaką mogliśmy podziwiać na konsolce przenośnej Gameboy.  Całość jest świetnie wykonana, budzi masę nostalgii i wciąż pozostaje bardzo miodna.


ONE MAN AND HIS DINOSAUR

Zwariowana zręcznościówka, w której kierujemy dinozaurem pasterskim. Naszym zadaniem jest bezpieczne przegonienie stada owiec przez kolejne poziomy. W osiągnięciu celu przeszkadzają nam drapieżniki czyhające na życie owieczek i szereg innych przeszkód. Całość daje niesamowitą frajdę i potrafi wciągnąć na długi czas.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej