Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 września 2011, 13:13

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki X - 11 września 2011 roku

Przed wami siódmy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 5 do 11 września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

HOLLOW

Utrzymana w stylu retro platformówka, w której jako mały pokraczny człowieczek przemierzamy pełne potworów mroczne jaskinie. Tym co wyróżnia tę grę na tle innych podobnych produkcji jest doskonały i niepokojący klimat oraz interesująca mechanika walki. Jedyną  bronią naszego bohatera jest bowiem jego własna głowa.

WARTHOGS

Doskonała przygodówka parodiująca serię o przygodach Harrego Pottera. Wcielamy się w Larrego Lottera - leniwego ucznia magicznej szkoły, który cały wolny czas spędza na piciu. W rezultacie oblał jeden z ważnych egzaminów. Na szczęście dysponuje on czarem umożliwiającym podróż w przeszłość o jeden dzień. Naszym zadaniem będzie pomóc "wcześniejszej wersji" Larrego w zaliczeniu egzaminu. Uroczo rospikselowana grafika, pomysłowe zagadki i przede wszystkim świetny humor łącznie dają pozycję obowiązkową dla fanów przygodówek.

REPRISAL

Śliczna przeglądarkowa strategia inspirowana klasyczną serią Populous. Gramy więc jako bóstwo, którego zadaniem jest pomaganie własnym wyznawcom. To wciąż wersja beta i w przyszłości całość zostanie znacznie mocniej rozbudowana, ale już teraz daje niesamowitą frajdę i potrafi obudzić w starszych graczach olbrzymie pokłady nostalgii.


NUMBER 23 ESCAPES

Number 23 Escapes to sympatyczna izometryczna zręcznościówka, w której naszym zadaniem jest ucieczka z kompleksu badawczego. W tym celu musimy unikać strażników, deaktywować systemy bezpieczeństwa i znajdować sposoby na otwieranie zamkniętych drzwi.

DOPPLER

Zręcznościówka, w której gramy metrologiem zbierającym próbki podczas burzy. Dziwny fenomen pogodowy spowodował przeobrażenie się chmur w skały i tym samym deszcz kamieni, których musimy unikać przy wykonywaniu naszego zadania. Pomysł jest prosty, ale całość została wykonana bardzo dobrze i potrafi naprawdę wciągnąć.

NIGHT CIRCUS

Nietypowa gra łącząca elementy karcianki i przygotówki w stylu paragrafówek pokroju rodzimego Dreszcza. W rzeczywistości nie ma tu za wiele zagadek i cała zabawa polega na odkrywaniu kolejnych sekretów fabuły i dokładniejszym poznawaniu świata gry. Na szczęście oba te elementy są opracowane doskonale, więc poznawanie przygotowanych przez autorów fragmentów opowieści daje sporą satysfakcję.  Zdecydowanie nie jest to produkcja dla każdego, ale jeśli macie ochotę na coś nietypowego to Night Circus może się dla was okazać bardzo ciekawa propozycją.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej