Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2006, 16:05

autor: Metatron

Czy możemy spodziewać się Kingdom Hearts III?

Druga część gry Kingdom Hearts stanowiącej bardzo ciekawe i unikalne połączenie jRPG, postaci z serii Final Fantasy oraz światów i bohaterów disnejowskich stosunkowo niedawno dotarła do Europy, gdzie, podobnie jak i w pozostałych częściach globu, została bardzo dobrze przyjęta. Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosła, trudno się dziwić, że Disney pragnie powstania trzeciej odsłony serii.

Druga część gry Kingdom Hearts, stanowiącej bardzo ciekawe i unikalne połączenie jRPG, postaci z serii Final Fantasy oraz światów i bohaterów disnejowskich, stosunkowo niedawno dotarła do Europy, gdzie, podobnie jak i w pozostałych częściach globu, została bardzo dobrze przyjęta. Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosła, trudno się dziwić, że Disney pragnie powstania trzeciej odsłony serii.

Producent Kingdom Hearts, Tetsuya Nomura, w wywiadzie udzielonym dla japońskiego magazynu Dengeki Playstation stwierdził, że Disney już kontaktował się ze Square Enix w sprawie kolejnej części serii. Niestety, jak sam przyznał, nie jest obecnie w stanie mówić o ewentualnej kontynuacji. Tłumaczy to tym, że aktualnie jego ekipa ma wiele projektów na głowie, począwszy od Kingdom Hearts II: Final Mix (wersji specjalnej drugiej części KH), a na Final Fantasy Versus XIII skończywszy.

Wiemy również o tym, że w oparciu o bohaterów kreskówek Disneya powstanie zupełnie nowa produkcja stworzona przez ekipę Nomury, o której niedawno wspominaliśmy.

Wygląda na to, że fani serii Kingdom Hearts będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wydaje się jednak pewne, że sukces poprzednich części będzie wystarczającym powodem do rozpoczęcia prac. Gdy tylko pojawią się wiadomości na ten temat, nie omieszkamy was o tym poinformować.