Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2005, 09:39

autor: ComCo

Czwarta i piąta część Age of Empires w produkcji?!

Kolekcjonerskie wydanie Age of Empires III przyniosło ze sobą ciekawą zagadkę. Mianowicie na ostatniej stronie bonusowego zeszytu z artworkami nad tytułem serii widnieje pięć różnych obrazków prezentujących żołnierzy z różnych epok i podpisanych rzymskimi numerami. Pierwsze trzy zdjęcia zdecydowanie odnoszą się do wydanych już części AoE, czy czwarte i piąte oznaczają powstanie kolejnych?

Kolekcjonerskie wydanie Age of Empires III przyniosło ze sobą ciekawą zagadkę. Mianowicie na ostatniej stronie bonusowego zeszytu z artworkami, jaki znalazł się w zestawie z grą, nad tytułem serii widnieje pięć różnych obrazków prezentujących żołnierzy z różnych epok i podpisanych rzymskimi numerami. Pierwsze trzy zdjęcia zdecydowanie odnoszą się do wydanych już części AoE, czy czwarte i piąte oznaczają powstanie kolejnych?

Czwarta i piąta część Age of Empires w produkcji?! - ilustracja #1

Pod numerem IV autorzy reklamy umieścili żołnierza z czasów bardziej współczesnych (II wojna światowa lub wojna w Wietnamie), ostatni z obrazków pokazuje zaś wojaka z przyszłości. Zdjęcie pochodzi z forum dyskusyjnego zachodniego serwisu internetowego Age of Empires Heaven.

Ten swoisty dodatek może być tylko reklamą służącą temu, żeby o grze mówiono i pisano, ale bardziej prawdopodobna wydaje się zapowiedź stworzenia przez pracowników zespołu developerskiego Ensemble Studios kolejnych odsłon tego, jakże popularnego na całym świecie cyklu (o ewentualnych rozszerzeniach już nie wspominam…).

Kiedy i czy faktycznie powstaną kolejne części Age of Empires najpewniej dowiemy się niedługo. Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam żadnych wątpliwości, że tak się stanie.