Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2017, 13:55

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Czołgi z Valkyria Chronicles zawitały w World of Tanks - Sieciowe Wieści (23/06/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o czołgach z Valkyria Chronicles w World of Tanks, kryjówkach w Escape from Tarkov, dużych patchach do gier Battlerite i Crossout, zamkniętej becie Hyper Universe oraz nowej postaci w SMITE (Cu Chulainn). Zapraszamy!

World of Tanks i Valkyria Chronicles łączą siły

Fanom gier konsolowych na pewno znany jest tytuł Valkyria Chronicles - taktyczna gra akcji z elementami cRPG, osadzona w alternatywnym uniwersum czasów II wojny światowej. Od teraz dwie potężne maszyny ze świata Valkyria Chronicles są dostępne w grze World of Tanks, zarówno w wersji konsolowej, jak i na komputerach osobistych, ale wyłącznie na serwerze azjatyckim. Mowa tutaj oczywiście o czołgach Premium Nameless (Valkyria Chronicles 3) i Edelweiss (Valkyria Chronicles 1), którymi fani World of Tanks mogą teraz siać zamęt na polach walk. Obie maszyny są poziomu VIII, z czego Nameless został zaklasyfikowany w grze jako pojazd ciężki, zaś Edelweiss został dodany jako czołg średni.

Pojazdy można nabyć w sklepie Premium w specjalnych zestawach. Wraz z maszynami gracz otrzyma dedykowany kamuflaż oraz charakterystyczną załogę, znaną z serii gier od Segi. Niestety nie ma planów wydania czołgów na inny serwer niż ASIA.

Battlerite – zbliża się potężna aktualizacja

Stunlock Studios AB, producent nietypowej gry MOBA pod tytułem Battlerite, ogłosił nadejście sporego patcha, który ma wnieść do gry wiele zmian oraz nowych funkcji. Przede wszystkim dodana zostanie nowa postać, Blossom – czerpiąca swoją moc z sił natury czarodziejka. Jej głównym zadaniem będzie wspieranie sojuszników pozytywnymi efektami, ale w bezpośredniej walce również sobie dobrze poradzi.

Prócz nowej zawodniczki, deweloperzy szykują dla graczy jedenaście legendarnych strojów dla wybranych postaci. Sami bohaterowie też zostaną poddani przemodelowaniu, by jeszcze lepiej prezentować się na polu walki. Oprócz tego, nadchodząca łata doda ulepszony system zadań, zapewniający bardziej urozmaicone wyzwania oraz nowy tryb o nazwie „Rocket Balloon Brawl”, w którym dwie drużyny walczą ze sobą o kontrolę nad balonem, który jest w stanie zniszczyć Strażnika przeciwnej grupy. Warto też wspomnieć, że twórcy gry zrezygnowali z dotychczasowego samouczka na rzecz całkowicie nowej kampanii, która pozwoli początkującym graczom jeszcze lepiej poznać podstawy gry.

„Letni Megapatch” zawita na serwerach gry 27 czerwca.

Nowy system kryjówek w Escape from Tarkov?

Mimo że przygotowania do zamkniętych beta-testów gry Escape from Tarkov trwają, deweloperzy ciągle starają się urozmaicić system rozgrywki. Niedawno na ich oficjalnym blogu pojawiła się informacja o planach wprowadzenia do gry systemu kryjówek. Mają to być miejsca, w których nasza postać będzie regenerować swoje siły oraz przechowywać zdobyty podczas walk sprzęt. Prócz tego każdy element bazy daje graczowi konkretne bonusy i zasoby, np. w postaci amunicji czy leków. Jak informują twórcy gry:

„Gracz zacznie budować swoją kryjówkę od podstaw – zaczynacie od znalezienia opuszczonego i zagraconego schronu bombowego bez jakichkolwiek wygód. Całość będzie polegała na tworzeniu nowych i ulepszaniu już stworzonych przez was modułów, takich jak generator, system zbierania deszczówki, wentylacja, placówka medyczna, placówka zwiadowcza, system ogrzewania, łazienka i wiele innych (w sumie 13 segmentów).

Należy zaznaczyć, że system kryjówek jest ciągle testowany i nie musi trafić do końcowej wersji gry.

Cu Chulainn zawitał do świata SMITE

Od 20 czerwca gracze mogą wcielić się w nową postać, która dołączyła do gry SMITE - dynamicznej gry MOBA z elementami zręcznościowymi. Mowa tutaj o Cu Chulainnie, niezrównanym wojowniku, który stanął u boku Morrigan i Cernunnosa jako reprezentant panteonu celtyckiego.

Jak na typowego wojaka przystało, umiejętnością pasywną Cu Chulainna jest Berserker, która pozwala naszemu bohaterowi zwiększyć jego moc i maksymalną liczbę punktów zdrowia, a także dodaje nowy zestaw umiejętności. Wszystkie swoje ataki Cu Chulainn wykonuje włócznią. Dzięki niej może zadawać obrażenia oraz wpływać negatywnie na statystyki swoich wrogów.

Prócz nowej postaci, na graczy czeka specjalne wydarzenie o nazwie „Code of Chivalry”, w którym gracze mogą zdobyć dwie nowe skórki do postaci oraz kilka innych nagród.

Rozpoczynają się zamknięte beta-testy Hyper Universe

23 czerwca rozpocznie się pierwsza anglojęzyczna tura zamkniętej bety Hyper Universe – nietypowej gry MOBA, w której akcję obserwujemy w scrollowanym widoku z boku, niczym w platformowych grach 2D. Testy będą trwać tydzień i zakończą się 30 czerwca.

W tym czasie gracze będą mogli wypróbować aż 27 postaci oraz jedną grywalną mapę - Delta Station. Oprócz tego gra zostanie oczywiście w pełni zlokalizowana na język angielski (oryginalnie tytuł wydany został dla koreańskiej publiczności), wliczając w to uruchomienie osobnych serwerów dla danego regionu.

Crossout – wersja 0.7.0 już jest

Crossout, osadzona w postapokaliptycznych realiach gra multiplayer, w której główną rolę odgrywają konstruowane własnoręcznie przez graczy pojazdy, doczekała się kolejnej łatki. Najnowszy patch, o numerze 0.7.0, dodał do gry nowe części, jakie gracze będą mogli zamontować w swoich maszynach zagłady. Oprócz armat, użytkownicy zyskali całą nową paletę kół, baków na benzynę oraz silników. Dodatkowo deweloperzy wprowadzili też kilka zmian w rozgrywce, dodając nowe tryby oraz usuwając te, które cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem wśród graczy. Nie zabrakło także kosmetycznych poprawek, jak zmienione ikonki interfejsu oraz przemodelowanie niektórych map.

Pełną listę zmian możecie przeczytać pod tym linkiem.