Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2017, 14:04

Star Wars: Rivals - trzecioosobowa strzelanka wkrótce trafi na iOS i Androida

Ruszyły testy wczesnej wersji Star Wars: Rivals, czyli mobilnej strzelanki z uniwersum Gwiezdnych wojen, w której rozgrywka skoncentruje się na sprawnym korzystaniu z osłon.

STAR WARS: RIVALS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Disney
  2. Wydawca: Disney
  3. Gatunek: strzelanka
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Od kiedy prawa do Gwiezdnych wojen przejęła firma Disney, gracze mobilni mogą się cieszyć stałym dopływem nowych produkcji osadzonych w uniwersum tej marki. Wkrótce dołączy do nich strzelanka Star Wars: Rivals. Projekt zmierza na systemy iOS i Android. Na obu platformach wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale nie powinniśmy czekać długo. Ruszyły już bowiem testy wczesnej wersji w kanadyjskim App Store w ramach tzw. soft launchu oraz we wczesnym dostępnie w usłudze Google Play.

Star Wars: Rivals - trzecioosobowa strzelanka wkrótce trafi na iOS i Androida - ilustracja #1

Gra nie trzyma się jednej ery Gwiezdnych wojen. Zamiast tego ma swobodnie czerpać z całej historii cyklu, oferując nam szereg małych, niezwiązanych ze sobą przygód, pozwalających na wcielenie się w wiele sławnych postaci z tego uniwersum.

Pod względem mechaniki Star Wars: Rivals będzie strzelanką, w której kamera umieszczona zostanie za plecami bohatera, a rozgrywka skoncentruje się na wykorzystywaniu osłon. Gracz nie otrzyma pełnej swobody eksploracji map. Jego zadaniem będzie strzelanie oraz wybieranie chwili na przemieszczenie się pomiędzy różnorodnymi przeszkodami. Zabawę uatrakcyjni fakt, że większość osłon nie wytrzyma długo ostrzału, więc będziemy musieli regularnie zmieniać pozycję.

Star Wars: Rivals zaoferuje tryb przygodowy dla pojedynczego gracza, w którym zwiedzimy takie miejsca jak Jakku, Bespin czy Tokodana. Do tego dojdą sieciowe potyczki PvP, pozwalające nam zmierzyć się z innymi graczami na małych arenach. W multiplayerze gracz będzie mógł korzystać z pomocy kontrolowanych przez sztuczną inteligencję sojuszników.

  1. Star Wars: Rivals w kanadyjskim App Store
  2. Star Wars: Rivals we wczesnym dostępie w Google Play