Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2022, 14:14

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 powrócił na szczyt - top 10 Steam

Cyberpunk 2077 znów jest na fali. Produkcja studia CD Projekt RED była najlepiej sprzedającą się grą zeszłego tygodnia na Steamie.

Udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów minionego tygodnia na Steamie. W zestawieniu znalazł się tylko jeden debiutant, ale mimo to jest ono interesujące, głównie z powodu powrotu na szczyt pewnej polskiej produkcji.

Triumfalny comeback Cyberpunka 2077

Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Steam Deck, ale wśród gier największym bestsellerem okazał się Cyberpunk 2077. Powody powrotu produkcji studia CD Projekt RED na szczyt są trzy. Pierwszym jest ciepło przyjęta aktualizacja 1.6. Drugim – atrakcyjna przecena, pozwalająca kupić produkcję o połowę taniej, a trzecim (i kto wie, czy nie najważniejszym) premiera w serwisie Netflix wyśmienitego anime Cyberpunk: Edgerunners.

Wzrost popularności gry widać zresztą także w danych aktywności. Rekord czwartku (dwa dni po premierze anime) wyniósł 36 tys. graczy równocześnie. Od dawna produkcja nie cieszyła się takim wzięciem, a każdego kolejnego dnia wykręcała coraz lepsze wyniki, aby w niedzielę osiągnąć poziom ponad 85 tys. osób bawiących się jednocześnie.

Udany debiut Metal: Hellsinger

Dobrze poradziła sobie także heavymetalowa strzelanka Metal: Hellsinger, która zadebiutowała na 7. miejscu. Gra nie tylko sprzedaje się dobrze, ale spotkała się również z bardzo ciepłym przyjęciem – na Steamie 97% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór produkcji.

  1. Przeżyłem koncert życia bez wychodzenia z domu. Moja opinia o strzelance Metal: Hellsinger
  2. Metal: Hellsinger potencjalnym hitem Xbox Game Passa, recenzje potwierdzają

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu)

Dużą popularnością cieszą się także preordery Call of Duty: Modern Warfare II, którego dwie różne edycje zajęły trzecie i czwarte miejsce w zestawieniu.

Sukcesem okazała się również wciąż trwająca wyprzedaż produkcji firmy Sony – dzięki przecenom do top 10 trafiły gry God of War, Horizon: Zero Dawn – Complete Edition oraz Days Gone. W zestawieniu znalazł się też Marvel’s Spider-Man Remastered, czyli inny dawny exclusive z konsol PlayStation, ale w jego przypadku nie zorganizowano żadnej obniżki ceny.

#

Gra:

1.

Steam Deck

2.

Cyberpunk 2077

3.

Call of Duty: Modern Warfare II (preorder)

4.

Call of Duty: Modern Warfare II (preorder)

5.

NBA 2K23

6.

God of War

7.

Metal: Hellsinger

8.

Horizon: Zero Dawn – Complete Edition

9.

Days Gone

10.

Marvel’s Spider-Man Remastered