Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXXONEPS4
Okładka Metal: Hellsinger (PC)
OkładkaMetal: Hellsinger (PC)

Metal: Hellsinger

Metal: Hellsinger to osadzony w piekle pierwszoosobowy shooter, w którym kluczem do sprawnego zabijania hord demonów jest strzelanie w rytm metalowych brzmień. W ścieżce dźwiękowej pojawia się wokal frontmenów legendarnych grup, a narratorem opowieści jest Troy Baker.

Akcji | FPP | FPS | rytmiczne | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal: Hellsinger Premiera

anulowana

PS4 XONE

15wrz2022za 31dni

PS5 XSX PC

producent: The Outsiders wydawca: Funcom Strona oficjalna

Gry podobne do Metal: Hellsinger

Doom Eternal

Shadow Warrior 2

BPM: Bullets Per Minute

E3 2021

Metal: Hellsinger to połączenie pierwszoosobowej strzelanki z grą rytmiczną, w której przemierzając rejony Piekła, zabijamy hordy potworów w rytm metalowej ścieżki dźwiękowej. Za grę odpowiada studio The Outsiders, w tym jeden z twórców takich tytułów jak Payday 2 czy Battlefield: Bad Company 2.

Fabuła

W grze wcielamy się w Niewiadomą, pół demonicę, pół człowieka, która napędzana żądzą zemsty, przemierza coraz niższe rejony Królestwa Koszmarów (potocznie zwanego Piekłem), by na samym ich końcu spotkać się twarzą w twarz z Czerwoną Sędziną. Zanim to jednak nastąpi przed nią mnóstwo potyczek z hordami demonów i ich plugawych dowódców zamieszkujących piekielne czeluści, na które, wbrew potocznym wyobrażeniom, składają się nie tylko ogniste pustkowia, ale też mroczne lasy, lodowe krainy i inne pokręcone lokacje.

Mechanika

Metal: Hellsinger to dynamiczny pierwszoosobowy shooter, w którym zwiedzamy osiem poziomów piekła. Do dyspozycji otrzymujemy broń białą w postaci miecza zdobionego czaszką, oraz broń palną, taką jak rewolwery czy strzelba. Każda z nich posiada unikalną dla siebie zdolność specjalną pozwalającą skutecznie i widowiskowo pozbyć się wrogów. Ci dzielą się na zwykłe, szeregowe pomioty piekielne i na ich dowódców stanowiących większe wyzwanie.

Rozgrywka jest tu dynamiczna i inna od tego, do czego przyzwyczaili nas przedstawiciele gatunku, bowiem oprócz sprawnego posługiwania się bronią, dużo zależy tu od naszego poczucia rytmu. Tutaj kluczem jest strzelanie do taktu metalowych utworów towarzyszących nam w trakcie trwania rozgrywki, które nie dość, że podkręcą tempo, to jeszcze pozwolą zadawać nam znacznie większe obrażenia.

Kwestie techniczne

Metalowe brzmienia, którymi przepełniona jest gra, stanowią prawdziwą gratkę dla fanów muzyki metalowej, bo znajdziemy tu utwory, do których głosu użyczyli wokaliści takich zespołów jak Arch Enemy (Alissa White-Gluz), Trivium (Matt Heafy) czy Dark Tranquility (Mikael Stanne).

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal: Hellsinger: 18+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX