Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka BPM: Bullets Per Minute (PC)

BPM: Bullets Per Minute

FPS z elementami gry rytmicznej i roguelike’a. W BPM: Bullets Per Minute rozgrywka toczy się w rytm dynamicznego, rockowego soundtracku, a w jej trakcie wcielamy się w walkirię, której zadaniem jest obrona Asgardu przed najeźdźcami z Helheimu.

Akcji | FPP | roguelike | FPS | mitologia nordycka | rytmiczne | indie | strzelanki

Okładka BPM: Bullets Per Minute (PC)

data premiery gry:

15wrz2020

PC

2021

XONE

BPM: Bullets Per Minute jest dynamicznym FPS-em wzbogaconym o rozwiązania zaczerpnięte z gier rytmicznych i tytułów typu roguelike. Produkcja została opracowana przez niezależne brytyjskie studio Awe Interactive, a źródłem inspiracji dla jej twórców były kultowe strzelanki z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Fabuła

BPM: Bullets Per Minute zabiera nas w podróż do świata rodem z mitologii nordyckiej. W trakcie rozgrywki wcielamy się walkirię, której zadaniem jest obrona Asgardu (mitycznej krainy bogów) przed najazdem istot z Helheimu (w skandynawskich wierzeniach – miejsca zamieszkiwanego przez umarłych).

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w BPM: Bullets Per Minute wybieramy jedną z pięciu walkirii, które zróżnicowano pod kątem indywidualnych umiejętności oraz zestawu mocnych i słabych stron. W trakcie rozgrywki zajmujemy się natomiast przemierzaniem posępnych lochów generowanych proceduralnie i eliminacją hord przeciwników. Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle innych pozycji tego typu jest konieczność działania w rytm szybkiego, rockowego soundtracku; dotyczy to zarówno strzelania do nieprzyjaciół, jak i skakania, przeładowywania broni czy wykonywania uników.

Na naszej drodze stają różnorodni pomniejsi oponenci pełniący rolę swoistego „mięsa armatniego” oraz siedmiu bossów, których pokonanie otwiera nam drogę do finałowego starcia. Wrogów posyłamy do piachu, robiąc użytek przede wszystkim z rozbudowanego arsenału broni palnej obejmującego rewolwery, karabiny maszynowe, strzelby oraz wyrzutnie rakiet. Jego dopełnieniem są specjalne umiejętności pokroju teleportacji bądź zamrażania celów, a także rozrzucone po lochach przedmioty zapewniające nam różnorodne buffy.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry BPM: Bullets Per Minute jest bez wątpienia szybki, rockowy soundtrack w rytm którego toczy się rozgrywka. Niemniej utrzymana w charakterystycznej, jaskrawej kolorystyce oprawa graficzna również może się podobać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do BPM: Bullets Per Minute

Wymagania wiekowe BPM: Bullets Per Minute

16+

Wymagania sprzętowe BPM: Bullets Per Minute

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 10 64-bit
PC
XONE