Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 17:22

autor: Adam Adamczyk

Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy [Aktualizacja: milion osób dziennie]

Cyberpunk 2077 przyciąga coraz więcej graczy. Wpływ na to mają między innymi patch 1.6, zapowiedź DLC oraz bardzo dobra premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners.

źródło: Steam | Cyberpunk 2077

Aktualizacja #3

Studio CD Projekt Red obwieściło, że w każdym dniu tego tygodnia w Cyberpunka 2077 grało milion osób (zarówno nowi gracze, jak i powracający).

Aktualizacja #2 (19 września 2022 r.)

Ostatecznie rekord popularności Cyberpunka 2077 na Steamie w ten weekend wyniósł 85 555 osób grających jednocześnie (za SteamDB).

Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy [Aktualizacja: milion osób dziennie] - ilustracja #1
Źródło: SteamDB

Jednocześnie Paweł Sasko, projektant zadań w Cyberpunku, podziękował graczom za to, że dali grze drugą szansę.

Aktualizacja #1 (18 września 2022 r.)

Popularność Cyberpunka 2077 dalej rośnie. Minionej nocy w szczytowym momencie w grze bawiły się 68 394 osoby (za SteamDB). Podobne wyniki produkcja odnotowywała dawno temu – na początku 2021 roku, a więc niedługo po premierze.

Oryginalna wiadomość (16 września 2022 r.)

W grudniu miną dwa lata od premiery gry Cyberpunk 2077 i choć w tym czasie otrzymaliśmy jedynie patche i aktualizacje, które nie wniosły raczej wiele dodatkowej zawartości mogącej wydłużyć rozgrywkę o wiele godzin, to w grze każdego dnia przebywa wielu graczy. W ostatnim czasie popularność Cyberpunka znacząco wzrosła, czego jasno dowodzą statystyki bazy danych Steama.

Cyberpunk odzyskuje popularność

Popularność Cyberpunka zaczęła rosnąć w chwili pojawienia się plotek o patchu 1.6 i po tweecie teasującym pierwszy, i jak się okazało jedyny, dodatek. Wzrosty są kontynuowane po publikacji aktualizacji oraz oficjalnej zapowiedzi DLC o nazwie Widmo Wolności. Mogłoby się wydawać, że graczom szybko przejdzie ten chwilowy hype, ale premiera Cyberpunk: Edgerunners także zrobiła swoje i sprawiła, że fani nie opuszczają Night City.

Według bazy danych SteamDB wczoraj, czyli 15 września, w grze bawiło się aż 36 806 graczy, co jest najlepszym wynikiem od dawna, a należy zaznaczyć, że są to wyłącznie dane ze Steama. Gdyby zsumować liczbę osób grających w Cyberpunka poprzez aplikacje innych sklepów oraz na konsolach, wynik ten byłby znacznie wyższy.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że tytuł powrócił do grona najczęściej ogrywanych gier single player na Steamie, wyprzedzając w tej kwestii nawet Elden Ringa.

Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy [Aktualizacja: milion osób dziennie] - ilustracja #2
Źródło: SteamDB

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia, że Cyberpunka można kupić na Steamie za połowę ceny. Promocja potrwa do 20 września.

Wpływ serialu na popularność gry

Wraz z debiutem pierwszego sezonu serialu Wiedźmin na Netflixie nagle wzrosło zainteresowanie grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podobną sytuację mamy w przypadku Cyberpunka. Wielką popularność serialu Edgerunners zauważył także Radek Grabowski, który jest odpowiedzialny za PR studia CD Projekt RED. Za pośrednictwem Twittera pochwalił się on informacją, że Cyberpunk: Edgerunners znajduje się na piątym miejscu najczęściej oglądanych produkcji na Netflixie.

Więcej na temat gry Cyberpunk 2077 przeczytacie tutaj:

  1. Cyberpunk 2077 – poradnik
  2. Cyberpunk 2077 – recenzja

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej