Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 18:24

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Cyberpunk 2077 - gameplay z Xbox One X i Xbox Series X w ramach Night City Wire Special

Po latach oczekiwania posiadacze konsoli Xbox One X mogą zobaczyć, jak na tym sprzęcie będzie prezentować się Cyberpunk 2077. Studio CD Projekt RED pokazało również gameplay z wersji na platformę Xbox Series X.

W SKRÓCIE:
  1. nowy gameplay z Cyberpunka 2077 prezentuje grę na Xboksie One X oraz Xboksie Series X;
  2. różnice graficzne obejmują między innymi oświetlenie, odbicia na metalowych powierzchniach oraz tekstury;
  3. koniec końców jednak na Xboksie One X gra prezentuje się niczego sobie, toteż posiadacze tej konsoli mogą odetchnąć z ulgą.

Studio CD Projekt RED dotychczas prezentowało grę Cyberpunk 2077 wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Dzisiaj jednak postanowiono to zmienić, a specjalny epizod Night City Wire, który możecie obejrzeć poniżej, składa się niemal w całości z gameplayu z wersji na Xboksa One X oraz Xboksa Series X. Tym samym możemy nie tylko zobaczyć, jak omawiana produkcja prezentuje się na najpotężniejszej konsoli Microsoftu, lecz także przekonać się, że na platformie poprzedniej generacji gra również nie ma się czego wstydzić.

Na powyższym materiale rzucają się w oczy pewne różnice. Tu i tam widać tekstury w nieco niższej jakości na Xboksie One X, oświetlenie na Xboksie Series X prezentuje się bardziej naturalnie, a i odbicia na karoseriach samochodów czy innych metalowych powierzchniach wyglądają wyraźnie lepiej na next-genie. Niemniej na Xboksie One X Cyberpunk 2077 także prezentuje się co najmniej bardzo przyzwoicie. Jeśli więc obawialiście się o jakość oprawy graficznej na starych konsolach, możecie odetchnąć z ulgą... choć nie do końca, gdyż zagadką wciąż pozostaje to, jak opisywany tytuł będzie wyglądał na podstawowym Xboksie One oraz na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro; powyższa prezentacja daje nam jednak jako taki obraz tego, czego możemy się spodziewać.

Więcej gameplayu z Cyberpunka 2077 zobaczymy zapewne 19 listopada, kiedy to zadebiutuje piąty odcinek Night City Wire. Sama gra natomiast trafi do sprzedaży 10 grudnia, a sprawdzimy ją na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz PlayStation 5, a także Xboksie Series X i Xboksie Series S.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077