Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2013, 11:04

autor: Góral

Crusader Kings II: Sons of Abraham - ujawniono kolejne rozszerzenie do popularnej gry strategicznej

18 listopada na komputerach PC ukaże się Crusader Kings II: Sons of Abraham - kolejne duże rozszerzenie do gry strategicznej z lutego 2012 roku, które skupi się na aspektach religijnych.

Firma Paradox Interactive ujawniła na oficjalnym forum, że gra Crusader Kings II: Mroczne Wieki otrzyma 18 listopada kolejne rozszerzenie. Sons of Abraham skoncentruje się na religijnym aspekcie produkcji.

Crusader Kings II: Sons of Abraham skoncentruje się na aspektach religijnych. - Crusader Kings II: Sons of Abraham - ujawniono kolejne rozszerzenie do popularnej gry strategicznej - wiadomość - 2013-10-23
Crusader Kings II: Sons of Abraham skoncentruje się na aspektach religijnych.

Nie podzielono się zbyt wielką ilością informacji, ale zdradzono, że nowości dotkną trzech najważniejszych religii Abrahamowych (chrześcijaństwo, judaizm i islam). Największe zmiany otrzyma stanowisko papieża. Udostepnione zostanie m.in. Kolegium Kardynałów, z których wybierany jest przywódca chrześcijan.

By uzyskać względy papieża, należy mieć w Watykanie swojego człowieka. Chodzi o to, by nasz biskup został wybrany na kardynała. Nie będzie to oczywiście łatwe zadanie, ponieważ to głowa kościoła decyduje o tym, kto dostanie odpowiednie święcenia. Pod uwagę brane są różne czynniki (wiek, opinia, kultura, itd.). Można się starać o ich poprawę, przeznaczając na ten cel pieniądze. Gdy już uda dostać się do kolegium, to jest szansa, że po śmierci obecnego papieża na jego miejsce zostanie wybrany nasz kandydat.

Wszystkie te starania będą mieć oczywiście wielki wpływ na inne czynniki rozgrywki, a w przypadku, gdy zaprzyjaźniony papież należy do naszej dynastii, to można liczyć na znaczne ilości dodatkowych zasobów. Kolejne szczegóły mamy poznać w najbliższych dniach.

Crusader Kings II: Sons of Abraham - ujawniono kolejne rozszerzenie do popularnej gry strategicznej - ilustracja #3Crusader Kings II: Mroczne Wieki to kontynuacja popularnej gry strategicznej od studia Paradox Interactive. Produkcja ukazała się w lutym 2012 roku i od tamtej pory doczekała się kilku rozszerzeń: Sword of Islam, Legacy of Rome, Sunset Invasion, The Old Gods oraz The Republic.

Crusader Kings II: Sons of Abraham ukaże się w przyszłym miesiącu. - Crusader Kings II: Sons of Abraham - ujawniono kolejne rozszerzenie do popularnej gry strategicznej - wiadomość - 2013-10-23
Crusader Kings II: Sons of Abraham ukaże się w przyszłym miesiącu.