Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2020, 20:04

autor: Froozyy

Codemasters może zostać przejęte przez Take-Two

Według doniesień serwisu Video Games Chronicle firma Codemasters (odpowiedzialna m.in. za gry z serii DiRT oraz F1) może zostać przejęta przez Take-Two Interactive.

Aktualizacja

Firma Take-Two upubliczniła oficjalne oświadczenie w sprawie oferty zakupu Codemasters. Wynika z niego, że kwota jaką amerykański gigant zaoferował brytyjskiemu przedsiębiorstwu za przejęcie 100% udziałów wynosi 973 milionów dolarów. Sprawa jest w toku i finalne decyzje jeszcze nie zapadły.

Wiadomość oryginalna

Serwis Video Games Chronicle doniósł dzisiaj, że firma Codemasters (odpowiedzialna m.in. za stworzenie gier z serii DiRT oraz F1) prowadzi obecnie rozmowy z Take-Two Interactive, które mogą zaowocować nawiązaniem współpracy pomiędzy obiema korporacjami (taka informacja pojawiła się podobno w ramach wydanego wewnętrznie oświadczenia, do którego portalowi udało się dotrzeć). Na razie Take-Two złożyło „niewiążącą propozycję” nabycia kapitału Codemasters, ale przed tym musi dokładnie przeanalizować pracę studia. Firma odpowiedzialna za stworzenie wielu marek wyścigowych przyznała, że gdy tylko oferta będzie oficjalna, przyjmie propozycję. Współpraca ma przyczynić się do powstania jeszcze lepszych tytułów dla miłośników wirtualnych wyścigów.

Take-Two wierzy, że może przynieść korzyści firmie Codemasters poprzez wykorzystanie możliwości globalnej dystrybucji gier oraz wiedzy operacyjnej w zakresie publikacji, w tym analizy, rozwoju produktu, a także marketingu marki oraz jej wydajności – poinformowało Take-Two w komunikacie wysłanym redakcji VGC.