Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2010, 19:39

autor: Olek

CoD: Black Ops w Wietnamie, Arktyce i na Kubie

Kolejne informacje na temat najnowszej odsłony serii Call of Duty, wyprodukowanej przez studio Treyarch, pojawiają się dziś dosłownie co kilka godzin. Według opisu sieci sklepów GAME, akcja Black Ops przeniesie graczy w okres zimnej wojny, gdzie jako członkowie elitarnych sił specjalnych walczyć będą m.in. w wietnamskich dżunglach, skutych lodem obszarach Arktyki i na gorących kubańskich plażach.

Kolejne informacje na temat najnowszej odsłony serii Call of Duty, wyprodukowanej przez studio Treyarch, pojawiają się dziś dosłownie co kilka godzin. Według opisu sieci sklepów GAME, akcja Black Ops przeniesie graczy w okres zimnej wojny, gdzie jako członkowie elitarnych sił specjalnych walczyć będą m.in. w wietnamskich dżunglach, skutych lodem obszarach Arktyki i na skąpanych w słońcu kubańskich plażach.

Choć oficjalna strona Call of Duty: Black Ops wciąż zawiera jedynie śladowe ilości informacji, o grze wiemy coraz więcej. Rano poznaliśmy dokładny tytuł najnowszej produkcji firmy Treyarch oraz przypuszczalną datę premiery - 9 listopada br. Wiemy też, że gra prawdopodobnie ukaże się w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

CoD: Black Ops w Wietnamie, Arktyce i na Kubie - ilustracja #1

Serwis Eurogamer, powołując się na wypowiedź szefa studia Marka Lamia, ujawnił, że siódma część Call of Duty oferować ma tryby rozgrywki solowej, dla wielu graczy oraz kooperacji pomiędzy drużynami.

Jeszcze więcej tajemnic Black Ops odkrywa opis gry, umieszczony na stronie internetowej sieci sklepów GAME. Wynika z niego, że akcja FPS-a rozgrywać się będzie w różnych zakątkach globu, w tym w Wietnamie, Arktyce i na Kubie. To pokrywa się z wcześniejszymi spekulacjami, zgodnie z którymi najnowsza odsłona CoD przeniesie graczy na wojenne fronty trwającego ponad 40 lat okresu zimnej wojny. Warto też wspomnieć, że w ubiegłym roku koncern Activision nabył prawa do wykorzystania kilkudziesięciu utworów muzycznych z lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku, w tym także w kubańskich rytmach. Już wtedy pojawiły się plotki, że być może w najnowszym Call of Duty, odwiedzimy wyspę Fidela Castro.

Więcej szczegółów na temat Call of Duty: Black Ops spodziewamy się poznać w dzisiejszym wydaniu magazynu GameTrailers TV Geoffa Keighley'a.