Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2024, 18:15

Deweloping Cyberpunka 2077 oficjalnie dobiegł końca. Nad nowym Wiedźminem pracuje 400 osób

Grupa CD Projekt podzieliła się wynikami finansowymi za pierwszy kwartał 2024 roku. Firma zaczęła z przytupem, głównie dzięki Cyberpunkowi 2077 i dodatkowi Widmo wolności.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Grupa CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku. Firma zaczęła go z przytupem, czego główną zasługą jest sprzedaż Cyberpunka 2077 wraz z dodatkiem Widmo wolności.

  1. Skonsolidowane przychody wyniosły 227 mln zł. Zysk netto natomiast – 100 mln zł (czyli o 44% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzednego).
  2. Ponad połowa przychodów, bo aż 146 mln zł, pochodzi ze sprzedaży Cyberpunka 2077 oraz dodatku Phantom Liberty. Cała seria Wiedźmin wygenerowała zaś w tym czasie 28 mln zł. Reszta wpływów pochodzi ze sprzedaży materiałów i towarów przeznaczonych do dalszej odsprzedaży.

Ostatnie miesiące były udanym okresem dla Cyberpunka 2077.

Dyrektor ds. finansowych Grupy CD Projekt, Piotr Nielubowicz, wspomniał m.in. o ostatnich sukcesach produkcji, czyli zdobyciu nagrody BAFTA w kategorii „najlepiej rozwijana gra” oraz – co ważniejsze – osiągnięciu ponad 95% pozytywnych recenzji w serwisie Steam w ciągu ostatnich 30 dni. Udało się to po raz pierwszy od momentu premiery gry w grudniu 2020 roku.

CD Projekt

Skupienie na projektach

W pierwszym okresie 2024 roku CD Projekt skupiał się na dalszym rozwoju już rozpoczętych projektów. Obecnie liczba gier, nad którymi pracuje firma, zmniejszyła się do 4. Jeszcze w lutym kilkanaście osób zajmowało się bowiem Cyberpunkiem 2077, jednak z danych na dzień 30 kwietnia wynika, że wszyscy zostali przeniesieni do innych zadań.

  1. Największy priorytet ma Projekt Polaris, czyli nadchodząca gra z nowej wiedźmińskiej trylogii. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, pracuje nad nią ponad 400 osób, a w drugiej połowie roku planowane jest przejście do fazy produkcji.
  2. Drugi pod względem liczby pracowników jest Projekt Orion, czyli kontynuacja Cyberpunka 2077. W kwietniu odpowiedzialny z niego zespół powiększył się do 56 osób (w lutym 2024 r. było ich 47).
  3. Natomiast nad projektami Sirius oraz Hadar pracuje kolejno 39 oraz 20 osób.

CD Projekt

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej