Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 16:00

autor: Entelarmer

Capcom zaprasza fanów Resident Evil do testów nowej gry

Firma Capcom zaprosiła japońskich fanów cyklu Resident Evil do przetestowania nowej gry. Czy chodzi o Resident Evil 3 Remake, czy też deweloper chce sprawdzić reakcję wielbicieli nieumarłego cyklu na nową odsłonę serii?

Capcom szykuje coś dla fanów Resident Evil. Tylko co? - Capcom zaprasza fanów Resident Evil do testów nowej gry - wiadomość - 2019-08-02
Capcom szykuje coś dla fanów Resident Evil. Tylko co?

Fani serii Resident Evil wciąż czekają na informacje o przyszłości serii po sukcesie Resident Evil 2. Wygląda na to, że niektórzy z nich za miesiąc dowiedzą się czegoś więcej. Sugeruje to mail wysłany przez Capcom (dokładniej Division 1, czyli główny zespół deweloperski firmy) do tzw. Ambasadorów Resident Evil mieszkających w Japonii (podajemy za serwisem Biohaze). Oprócz podziękowania za „patronat nad cyklem” deweloper zaprosił graczy do przetestowania nowej gry tworzonej przez niego. Testy mają trwać od 8 do 9 września.

Powrót Nemesisa ucieszyłby (i przeraził) wielu graczy. - Capcom zaprasza fanów Resident Evil do testów nowej gry - wiadomość - 2019-08-02
Powrót Nemesisa ucieszyłby (i przeraził) wielu graczy.

Mail nie stwierdza wprost, że chodzi o nową odsłonę Resident Evil, ale zaproszenie do testów fanów cyklu wyraźnie to sugeruje. Samo powstanie kolejnego Biohazard (japońska nazwa marki) nie byłoby zaskoczeniem. Dwie ostatnie odsłony serii odniosły spory sukces, tak artystyczny, jak i komercyjny. Nie można też zapomnieć o doniesieniach, jakoby Capcom pracował nie tylko nad Resident Evil 8, lecz także odświeżonym Resident Evil 3: Nemesis. To ostatnie sugerowały też wpisy Capcomu z kwietnia.

Zakładając, że Capcom rzeczywiście pracuje zarówno nad odświeżeniem RE3, jak i ósmą odsłoną serii, nasuwa się pytanie: którą z tych dwóch pozycji przetestują wybrani gracze we wrześniu? Pogłoski o rzekomo wcześniejszym debiucie trójki mogłyby wskazywać właśnie na tę produkcję. Jednak zastanawia zaproszenie do testów fanów, sugerujące, że twórcy chcą przetestować nowe rozwiązania, co – zdaniem niektórych – wskazuje raczej na nową odsłonę serii aniżeli remake RE3 na modłę Resident Evil 2. Tym bardziej, że wcześniejsze pogłoski wskazywały, iż za odświeżenie trójki nie odpowiada główny zespół Capcomu.

Miłośnicy Resident Evil raczej nie obraziliby się za powrót zapomnianego kuzyna nieumarłej serii. - Capcom zaprasza fanów Resident Evil do testów nowej gry - wiadomość - 2019-08-02
Miłośnicy Resident Evil raczej nie obraziliby się za powrót zapomnianego kuzyna nieumarłej serii.

Czy jednak można wykluczyć, że nie chodzi o nowe Resident Evil? Na listach życzeń fanów można przecież znaleźć inną, lecz podobną produkcję, stworzoną przez zespół odpowiedzialny za pierwsze części nieumarłej serii. Mowa o Dino Crisis, które po ciepło przyjętej oryginalnej odsłonie dość szybko odeszło w zapomnienie (ostatnia gra z cyklu ukazała się w 2003 roku). Niemniej gracze wciąż pamiętają o tej marce, o czym świadczy powstający fanowski remake gry na silniku Unreal Engine 4. Zważywszy na podobieństwa do sztandarowej serii Capcomu, zaproszenie fanów Resident Evil do sprawdzenia odświeżonego Dino Crisis byłoby jak najbardziej na miejscu.

Jednak to tylko spekulacje i nie zapowiada się, byśmy mieli dowiedzieć się czegoś więcej w tym miesiącu. Nie ma też raczej co liczyć na relacje graczy zaproszonych przez Capcom – tych zapewne będzie obowiązywać umowa o zachowaniu poufności. Niewykluczone, że prawdę poznamy na tegorocznych targach Tokyo Game Show, dziwnym trafem rozpoczynających się 12 września, a więc kilka dni po testach japońskiego dewelopera.