Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2019, 17:09

autor: Frozen

Capcom teasuje coś związanego z Resident Evil 3

Na oficjalnym koncie twitterowym serii Resident Evil zaczęły pojawiać się wpisy nawiązujące do trzeciej odsłony kultowego cyklu survival horrorów. Czyżby miało to zwiastować rychłą zapowiedź remake'u?

Nemesis we własnej osobie. - Capcom teasuje coś związanego z Resident Evil 3 - wiadomość - 2019-04-17
Nemesis we własnej osobie.

Dwa dni temu na oficjalnym profilu serii Resident Evil na Twitterze pojawił się wpis:

Na dołączonym screenie z Resident Evil HD widzimy Jill Valentine – główną bohaterkę Resident Evil 3: Nemesis. Podpis pod zdjęciem „Czy kiedykolwiek czułeś, że ktoś cię obserwuje...?” można interpretować jako odniesienie do tytułowego Nemesisa – potwora polującego na protagonistkę, który zadebiutował w trzeciej części cyklu.

24 godziny później na profilu pojawił się kolejny tweet:

Ktoś lub coś ewidentnie nie rozumie do czego służą drzwi... Jak myślisz, co się stało tutaj ze ścianą?

Na screenie pochodzącym z remake'u Resident Evil 2 widzimy Claire przyglądającą się ogromnej dziurze w ścianie. Ponieważ wydarzenia z tej gry toczą się mniej więcej w tym samym czasie, co historia przedstawiona w trzeciej części serii, możliwe, że Jill i Nemesis byli tu już wcześniej, a przedstawione na zdjęciu zniszczenia są zasługą tego drugiego osobnika.

Według nieoficjalnych informacji remake gry Resident Evil 3 powstaje, a za jego stworzenie odpowiedzialne jest nieokreślone zewnętrzne studio. Powyższe plotki sugerowały, że prace nad tytułem mogą zostać sfinalizowane już w 2020 roku, a tytuł miałby się ukazać jeszcze przed ósmą odsłoną cyklu.

Resident Evil 3: Nemesis ukazał się 22 września 1999 roku na pierwsze PlayStation. Rok później grę przeniesiono na PC i Dreamcasta, a w 2003 roku powstała wersja na konsole GameCube.