Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2016, 10:28

autor: Entelarmer

Call of Duty: Ghosts 2 kolejną odsłoną cyklu?

Serwis Fraghero otrzymał informację na temat kolejnej odsłony serii Call of Duty. Jeśli doniesienia z artykułu brytyjskiego magazynu GamesTM są prawdziwe, to nowa odsłona arcypopularnego cyklu shooterów będzie kontynuacją Call of Duty: Ghosts i zadebiutuje w listopadzie 2016 roku.

Ghosts bynajmniej nie było najbardziej dochodową odsłoną Call of Duty, ale być może ewentualna kontynuacja spotkałaby się bardziej przychylnym przyjęciem. - Call of Duty: Ghosts 2 kolejną odsłoną cyklu? - wiadomość - 2016-02-29
Ghosts bynajmniej nie było najbardziej dochodową odsłoną Call of Duty, ale być może ewentualna kontynuacja spotkałaby się bardziej przychylnym przyjęciem.

Wygląda na to, że znamy już tytuł kolejnej gry serii Call of Duty. Rąbka tajemnicy uchyla artykuł z lutowego numeru GamesTM, brytyjskiego miesięcznika poświęconego grom komputerowym, którego skan został przekazany redakcji serwisowi Fraghero przez przez Mariego Fernetta. Tekst dotyczy najbardziej oczekiwanych produkcji w 2016 roku, a wśród nich autor wymienił Call of Duty: Ghosts 2, czyli kontynuację Call of Duty: Ghosts z 2013 roku. Tytuł miałby zadebiutować w listopadzie tego roku. Pokrywa się to z tym, co mogliśmy przeczytać w raporcie finansowym wydawcy cyklu, firmy Activision, która zapowiedziała wydanie nowego Call of Duty w ostatnim kwartale bieżącego roku. Produkcją ma zajmować się studio Infinity Ward, odpowiedzialne za pierwsze odsłony cyklu oraz podserię Modern Warfare.

Co ciekawe, według Mariego Fernetta w tym samym artykule znalazły się wzmianki o Battlefieldzie 5 oraz Destiny 2. To ostatnie może nieco dziwić, skoro we wspomnianym raporcie Activision wyraźnie wskazało na wydanie kontynuacji Destiny dopiero w 2017 roku. Oczywiście można założyć, że numer GamesTM z omawianym tekstem trafił do druku przed opublikowaniem wyników finansowych. Dość zastanawiające, że Fraghero zamieścił okładkę numeru 169, który ukazał się jeszcze pod koniec grudnia. Nawet jeśli artykuł rzeczywiście pochodzi z lutowego numeru, to prawdopodobnie tekst trafił do druku mniej więcej pod koniec stycznia. Jak na razie ani Activision, ani Infinity Ward nie wydały oświadczenia w tej sprawie.

Źródło: Fraghero.com - Call of Duty: Ghosts 2 kolejną odsłoną cyklu? - wiadomość - 2016-02-29
Źródło: Fraghero.com

Seria Call of Duty to cykl gier z gatunku FPS, zapoczątkowany w 2003 roku. Wstępnie marka miała być konkurencją dla drugowojennych shooterów z kultowego cyklu Medal of Honor, ale od dłuższego czasu twórcy przenoszą nas na bardziej współczesne pola bitew. Seria jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej dochodowych i najlepiej sprzedających się gier w branży, a w styczniu ujawniono, że do końca 2015 roku wszystkie CoD-y rozeszły się w łącznym nakładzie 250 milionów egzemplarzy,