Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 20:50

autor: Pirlond

Call of Duty: Black Ops III pojawi się na X360 i PS3

Pod koniec kwietnia koncern Activision Blizzard oficjalnie zapowiedział trzecią odsłonę Call of Duty: Black Ops, która ma trafić na PC, XONE oraz PS4. Wówczas ani słowem nie wspomniano jednak o ewentualnych wydaniach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Teraz zaś potwierdzono, że produkcja pojawi się ostatecznie na starszych platformach Microsoftu i Sony.

Call of Duty: Black Ops III trafi też na starsze platformy – X360 i PS3. - Call of Duty: Black Ops III pojawi się na X360 i PS3 - wiadomość - 2015-06-09
Call of Duty: Black Ops III trafi też na starsze platformy – X360 i PS3.

Prezentując kilka tygodni temu pierwsze informacje i materiały związane z Call of Duty: Black Ops III, ujawniono, że gra ukaże się na komputerach osobistych oraz Xboksie One i PlayStation 4. I do tej pory wydawało, że fani cyklu grający nadal na Xboksie 360 i PlayStation 3 tym razem będą musieli obejść się smakiem. Włodarze koncernu Activision Blizzard nie zapomnieli jednak o posiadaczach starszych konsol – przedstawiciele branżowego giganta potwierdzili bowiem, że produkcja trafi ostatecznie także na X360 oraz PS3. Choć oczywiście w wydaniach na wspomniane platformy sprzętowe nie obejdzie się bez kilku istotnych zmian, które podyktowane zostały ograniczenieniami technicznymi tych kilkukuletnich urządzeń.

Szczegółów na temat wersji przygotowywanych z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3 (za powstanie których odpowiadać mają studia Beenox i Mercenary Technology) ujawniono na razie niewiele. Wiadomo jedynie, że jedna z największych różnic względem edycji na na PC, XONE i PS4 dotyczyć ma trybu kooperacji – na starszych platformach Microsoftu i Sony będzie mogło bawić się ze sobą maksymalnie dwóch graczy, podczas gdy na pececie, Xboksie One i PlayStation 4 opcja współpracy przeznaczona zostanie dla maksymalnie czterech osób. Poza tym na X360 i PS3 nie przeprowadzona zostanie planowana beta trybu multiplayer. Na wspomnianych urządzeniach zabraknie też oczywiście funkcji związanych bezpośrednio z konsolami obecnej generacji.

Call of Duty: Black Ops III jest najnowszą odsłoną tworzonego przez studio Treyarch podcyklu. Akcja produkcji osadzona zostanie kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z drugiej części, w trakcie których świat dokonał ogromnego skoku technologicznego. Kampania dla pojedynczego gracza tradycyjnie ma być zreallizowana w filmowym stylu, choć po raz pierwszy pojawi się możliwość rozegrania jej w trybie kooperacji.

.