Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 18:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Duty: Black Ops III na PC-tach z serwerami dedykowanymi i nie tylko

Twórcy strzelanki Call of Duty: Black Ops III podzielili się informacjami związanymi z PC-tową wersją produkcji. Gracze komputerowi mogą liczyć m.in. na rankingowe serwery dedykowane, split screen dla dwóch osób i nie tylko.

Studio Treyarch zdradziło kilka informacji związanych z komputerową wersją strzelanki Call of Duty: Black Ops III, która ukaże się na rynku 6 listopada bieżącego roku. Wcześniej będziemy mogli także wziąć udział w beta testach – najpierw na konsoli PlayStation 4 (19 – 23 sierpnia), a niedługo później (26 – 30 sierpnia) na PC-tach i Xboksie One. No dobra, ale na co mogą liczyć miłośnicy „blaszaków”? Oprócz możliwości uzyskania (w zależności oczywiście od posiadanego sprzętu) nieco lepszej oprawy graficznej, otrzymają także rankingowe serwery dedykowane, split screena dla dwóch osób, wsparcie dla kontrolerów, zabezpieczenia Treyarch Anti-Cheat (TAC), możliwości ustawienia FOV i animacji, „mocne skalowanie GPU” optymalizację dla technologii SLI i Crossfire, wsparcie dla monitorów 4K oraz mniejsze dodatki pokroju steamowych kart oraz poprawionego czatu tekstowego, dostępnego podczas gry i w lobby.

Call of Duty: Black Ops III na PC-tach nie zostanie potraktowane po macoszemu. - Call of Duty: Black Ops III na PC-tach z serwerami dedykowanymi i nie tylko - wiadomość - 2015-08-06
Call of Duty: Black Ops III na PC-tach nie zostanie potraktowane po macoszemu.

Wydaje się więc, że Treyarch faktycznie przykłada się do roboty, ale o wszystkim przekonamy się po premierze. Przy okazji warto wspomnieć, że podczas targów gamescom można pobawić się w multiplayerze produkcji. Deweloper pochwalił się jednym z komputerów z dwoma kartami grafiki Nvidia GeForce Titan X na jakich uruchamiana jest strzelanka w rozdzielczości 4K i 60 klatkach. Widoczna poniżej bestia spokojnie pociągnęłaby grę w jeszcze wyższej animacji, ale studio specjalnie zablokowało ją do wspomnianych 60 FPS-ów.

Call of Duty: Black Ops III na PC-tach z serwerami dedykowanymi i nie tylko - ilustracja #2

Przypominam, że Call of Duty: Black Ops III ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dodatkowo szykowana jest jeszcze wersja na past-geny, przy czym będzie ona nieco uboższa od edycji na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Nie chodzi tylko o oprawę graficzną, ale również niektóre elementy rozgrywki, np. tryb współpracy obsłuży tylko dwie osoby, a nie cztery, jak na pozostałych urządzeniach.

Jednocześnie warto wspomnieć, że Black Ops III w tym roku zostanie wydany w Polsce przez firmę CDP.pl, która została nowym dystrybutorem tej serii oraz wszystkich innych produkcji ze stajni Activision Blizzard.