Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2015, 20:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Call of Duty: Black Ops III oficjalnie zapowiedziane; zobacz pierwszy gameplay

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała strzelankę Call of Duty: Black Ops III od studia Treyarch, przy okazji prezentując pierwsze fragmenty rozgrywki. Dodatkowo w naszym serwisie znajdziecie wrażenia z rozgrywki i mnóstwo szczegółów ujawnionych podczas pokazu gry w Los Angeles.

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała strzelankę Call of Duty: Black Ops III. Jednocześnie potwierdziły się informacje z wczoraj, ale po kolei. Przede wszystkim powyżej obejrzycie pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który prezentuje wszystkie najważniejsze aspekty nowego CoD-a, czyli zmieniony system poruszania się postaci (momentami wygląda to jak w Titanfall), czy też mechaniczne ręce bohaterów, które potrafią momentalnie zamienić się w broń. Oprócz tego potwierdzono datę premiery – ta odbędzie się 6 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC. Jednocześnie osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na Call of Duty: Black Ops III, wezmą udział w beta testach multiplayera (zabawa dostępna będzie na wszystkich platformach docelowych). To jednak nie wszystko, gdyż mieliśmy już okazję zagrać w tytuł tworzony przez studio Treyarch, więc przygotowaliśmy dla Was stosowny tekst z masą informacji.

Akcja Call of Duty: Black Ops III rozegra się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w „dwójce”. - Call of Duty: Black Ops III oficjalnie zapowiedziane; zobacz pierwszy gameplay - wiadomość - 2015-04-26
Akcja Call of Duty: Black Ops III rozegra się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w „dwójce”.
Call of Duty: Black Ops III w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: Treyarch
  • Wydawca: Activision Blizzard
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 6 listopada 2015 roku
  • Inne: przed premierą odbędą się testy multiplayera na wszystkich platformach sprzętowych

Akcja Black Ops III rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w drugiej części. Świat pogrążony jest w chaosie, głównie przez postęp technologiczny, który w ciągu kilku lat rozwinął się w zatrważającym stopniu, co doprowadziło do konfliktów. To jednak nie wszystko, gdyż wojsko dysponujące jeszcze bardziej zaawansowanymi wynalazkami, wykorzystuje w jednostkach Black Ops system Direct Neural Interface, czyli sieć informatyczną do której podpięci są wszyscy wojacy. Podczas jednej z misji niewielki oddział takich żołnierzy odłącza się od DNI i chwilę po tym dochodzi do wycieku tajnych danych. Naszym zadaniem jest odnalezienie kolegów i wyjaśnienie sytuacji.

Zabawa tradycyjnie będzie odbywać się w kilku trybach. Kampania fabularna zostanie przygotowana do rozgrywki zarówno samemu, jak i w ramach co-opa dla maksymalnie czterech osób (twórcy zatroszczą się o split screen dla dwóch osób). Pojawi się także specjalne centrum dowodzenia, z którego mamy przenosić się do kolejnych misji, usprawniać broń czy też samego bohatera.

Call of Duty: Black Ops III ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. - Call of Duty: Black Ops III oficjalnie zapowiedziane; zobacz pierwszy gameplay - wiadomość - 2015-04-26
Call of Duty: Black Ops III ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Multiplayer ma być jeszcze bardziej dynamiczny, niż w Call of Duty: Advanced Warfare, chociaż wielkiej rewolucji względem niego nie otrzymamy. Gracze będą mogli skakać w niedostępne normalnie miejsca, dzięki znajdującemu się na plecach silnikowi. Ponadto pojawi się nielimitowany sprint, power slide (bardzo długi ślizg) czy też możliwość walki pod wodą. Deweloperzy udostępnią dziewięć klas postaci z własnymi mocami, które aktywujemy napełniając specjalny pasek energii.

Do tego wszystkiego dojdzie również system modyfikowania broni w trybie Gunsmith, w którym wybierzemy ulubioną pukawkę jako podstawę, którą wykorzystamy do stworzenia własnego narzędzia mordu, a następnie pomalujemy ją w specjalnym kreatorze.

Wszystkie pozostałe szczegóły, dotyczące m.in. oprawy graficznej, znajdziecie w podlinkowanej wcześniej zapowiedzi, a na deser prezentujemy kilka screenów.