Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2015, 15:39

Nadchodzi Kawiteros - gra oparta na wierzeniach Indian Huiczol

Firma Neko Entertainment pracuje nad pecetową grą logiczną Kawiteros. Jej fabuła, mechanizmy rozgrywki oraz styl graficzny zainspirowane zostały kulturą Indian Huiczol.

Zeszłoroczną edycję francuskiego konkursu Nova Play wygrała gra logiczna Kawiteros, zainspirowana kulturą plemienia Huiczol. Firma Neko Entertainment ogłosiła, że zatrudniła twórców tej gry, aby ci mogli opracować znacznie bardziej rozbudowaną wersję komercyjną projektu. Produkcja ta ukaże się w przyszłym roku i obecnie w planach jest wyłącznie wersja pecetowa.

Inspiracją dla autorów były wierzenia i tradycje Indian Huiczol, czyli etnicznej grupy, której przedstawicieli można spotkać w Ameryce Środkowej. Podczas kampanii wcielimy się w młodego szamana tego plemienia, próbującego zyskać mądrość i doświadczenia potrzebne do służenia swojemu ludowi. Podczas zabawy przyjdzie nam zwiedzać magiczną wersję pasma górskiego Sierra Madre.

Zabawa sprowadzać się będzie głównie do eksplorowania świata oraz rozwiązywania zagadek. Podczas pokonywania łamigłówek wykorzystamy posiadaną przez szamana moc łączenia pozornie niezwiązanych ze sobą elementów rzeczywistości, takich jak przedmioty, zwierzęta i rośliny. Bedzie to miało postać rysowania prostych linii za pomocą myszki i każde takie połączenie wywoła inne efekty. Ponadto bohater dysponować ma sporym repertuarem potężnych rytuałów. Za pomocą tych zdolności będziemy zmieniali świat oraz cechy kontrolowanego przez nas szamana.

Indianie Huiczol znani są z bardzo nietypowej sztuki, tworzonej przy wykorzystaniu niemalże psychodelicznych barw. Autorzy postanowili wykorzystać ten sam styl do opracowanie całej oprawy graficznej Kawiteros. Efekty widoczne na pierwszych screenach prezentują się fantastycznie i gra pod względem wizualnym nie przypomina niczego innego na rynku.

  1. Kawiteros – oficjalna strona gry

Warto przy okazji zauważyć, że Kawiteros nie jest jedynym ostatnimi czasy projektem, który swoją inspirację czerpię z mało znanych kultur. W zeszłym roku do sprzedaży trafiła udana platformówka Never Alone, której fabuła oparta była na legendach przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów.

Natomiast w scenariuszu nadchodzącej detektywistycznej przygotówki Black Feather Forest kluczową rolę odegrają elementy zainspirowane wierzeniami Haidów, czyli jednego z najstarszych rdzennych plemion Ameryki Północnej.

Cieszy nas ten trend, gdyż tego typu inspiracje często skutkują ciekawymi klimatami i historiami, stanowiącymi powiew świeżości na rynku.